ناهید پرویزپور، گفت: بیکاری و نبود زمینه اشتغال در بانوان، از مهمترین مشکلات جمعیت 900 هزار نفری زنان لرستان است.

به گزارش خبرگزاری موج از لرستان، مدیرکل دفتر امور زنان و خانواده استانداری لرستان، گفت: با توجه به اینکه 70 درصد کرسی دانشگاه‌ها در اختیار زنان است اما، تنها حدود 3 تا 5 درصد بانوان توانسته‌اند جایگاه‌های مدیریتی را به خود اختصاص دهند و اکثر آنان خانه دار هستند.

ناهید پرویزپور افزود: تا زمانیکه زنان برای برطرف کردن کوچک ترین نیازهای مالی وابسته به مردان هستند امکان مطالبه موارد اساسی تر و فعالیت های اجتماعی و سیاسی وجود ندارد.

وی رویکرد اصلی دولت تدبیر و امید در حوزه زنان را توان افزایی اقتصادی و اشتغال آفرینی دانست و ادامه داد: در حال حاضر، حمایت از زنان برای ارتقای وضعیت اقتصادی آنان از طریق برگزاری دوره های آموزشی و پرداخت تسهیلات کم بهره تولید و فعالیت‌های اقتصادی صورت می‌گیرد.

طرح توان افزایی زنان لرستان در حوزه کسب و کار اجرا شد

پرویزپور، اظهار داشت: در راستای حمایت از اشتغال و کارآفرینی زنان، یکی از اقدام های قابل توجه در این حوزه برگزاری کارگاه آموزشی طرح توان افزایی زنان و جوانان با رویکرد کسب و کار است که با همکاری معاونت زنان ریاست جمهوری، امور بانوان استانداری و بنیاد توسعه کار آفرینی زنان و جوانان در استان اجرا شد.

مدیرکل دفتر امور زنان و خانواده استانداری لرستان، گفت: در این طرح که به صورت رایگان انجام می شود دو نفر از اساتید مجرب آموزش های تخصصی در زمینه فرآیندهای ورود به کسب و کار و مزیت های اقتصادی کسب و کار بومی و تجاری سازی ایده های کار آفرینی را به علاقه مندان ارایه می دهند.

برای حمایت از زنان بیکار در لرستان، برنامه داریم

وی، افزود: در حال حاضر، بیکاری و نبود زمینه‌های اشتغال در بانوان از مهمترین مشکلات جمعیت حدود 900 هزار نفری زنان لرستان است که حمایت از آنان در دستور کار دفتر امور زنان و خانواده استانداری لرستان است.