موج
کدخبر : ۲۴۸۴۷۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-248478

معاون آموزشی دانشگاه رازی کرمانشاه گفت: طبق سیاست وزارت علوم، تنها رشته‌هایی را در دانشگاه رازی توسعه می‌دهیم که دانشجویان آن پس از فارغ‌التحصیلی بتوانند جذب بازار کار شوند.

به گزارش خبرگزاری موج کرمانشاه، معاون آموزشی دانشگاه رازی کرمانشاه رویکرد آموزش عالی کشور را در شرایط کنونی ارتقاء سطح توانمندی و مهارت‌آموزی دانشجویان معاون آموزشی همچون دانشگاه رازی کرمانشاه عنوان کرد و افزود: این رویکرد باید در قالب برگزاری کارگاه‌های آموزشی، دوره‌های مهارت افزایی، توجه بیشتر به دروس کارورزی و کارآموزی، واحدهای عملی و ... در دانشگاه‌ها تحقق پیدا کند.

علی سلیمی اظهار کرد: طبق این رویکرد، هر دانشگاه باید یک مأموریت منطقه‌ای و کشوری را برای خود تعریف و در قالب آن مأموریت جهت‌دار و هدفمند حرکت کرده، دانشجو پذیرش کند و یا رشته‌های جدید بگیرد.

معاون آموزشی دانشگاه رازی کرمانشاه بابیان اینکه سیاست‌های جدید وزارت علوم توسعه کمی در دانشگاه‌ها را تا حدودی کنترل کرده و اجازه توسعه رشته‌ها را نمی‌دهد، گفت: در این راستا، تنها امکان توسعه رشته‌هایی وجود دارد که دانشجویان آن پس از فارغ‌التحصیلی بتوانند جذب بازار کار شوند.

سلیمی با اشاره به فعالیت دفتر ارتباط با صنعت در دانشگاه‌های کشور طی سنوات گذشته، عنوان کرد: امسال وزارتخانه طی برنامه‌ای این دفتر را به شکل وسیع‌تری تحت عنوان "شبکه جامعه و دانشگاه" ایجاد کرد تا ارتباط دانشگاه علاوه بر بخش صنعت با سایر حوزه‌های مختلف جامعه برقرار شود و دفتر شبکه جامعه و دانشگاه استان کرمانشاه نیز در دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه رازی راه‌اندازی شده است.

وی با اشاره به تحصیل 12 هزار و 500 دانشجو در دانشگاه رازی، یادآور شد: از این تعداد 800 دانشجو در 65 رشته دکتری و 2600 دانشجو در 120 رشته مقطع کارشناسی ارشد هستند و مابقی نیز در مقاطع کارشناسی و کاردانی تحصیل می‌کنند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها