رئیس دفتر حمایت و معاضدت قضایی ایثارگران فارس اعلام کرد: این دفتر آماده ارائه خدمات رایگان مشاوره حقوقی و وکالت در تمامی دعاوی حقوقی و کیفری می باشد.

به گزارش خبرگزاری موج از فارس، تیموری در گفت‌وگو با موج از ارائه مشاوره حقوقی و وکالت رایگان به بسیجیان و ایثارگران خبر داد و افزود: دفتر حمایت قضایی و حقوقی از ایثارگران برای دفاع از بسیجیان، رزمندگان، ایثارگران آزادگان و خانواده‌های آنها در سال 65 به تصویب رسید و از سال 66 شروع به فعالیت کرد.

به گفته وی، منظور از معاضدت قضایی یعنی اگر شخص رزمنده، جانباز و بسیجی دعاوی حقوقی و کیفری داشته باشد، در محاکم قضایی حمایت می‌شود. به این شکل که این دفتر اول با مشاوره برای صلح و سازش وارد می‌شویم و در صورت به نتیجه نرسیدن، وکیل رایگان در اختیار فرد قرار می‌دهیم.

رئیس دفتر حمایت و معاضدت قضایی فارس اظهار داشت: وکلای این دفتر براساس مدرک تحصیلی کارشناسی و کارشناسی ارشد حقوق و به صورت افتخاری و اجرتی کار را به عهده می‌گیرد.

تیموری با بیان اینکه پیگیری پرونده‌ها از طریق دفتر معاضدت قضایی در خیلی موارد زودتر به نتیجه می‌رسد تصریح کرد: محل استقرار این دفاتر در مرکز دادگستری هر حوزه قضایی است که با اجازه ریاست کل مکانی به این دفتر واگذار می‌شود.

وی با خاطرنشان کردن اینکه جانبازان 25درصد به بالا، آزادگان، رزمندگانی که حداقل 6ماه متوالی در جبهه بودند و بسیجیان فعال یا ویژه که فعالیت مستمر در بسیج دارند به همراه خانواده درجه یک آنها شامل این خدمات می‌شوند تأکید کرد: به بسیجیان عادی فقط خدمات مشاوره‌ای ارائه می‌شود.

رئیس دفتر حمایت و معاضدت قضایی فارس با تصریح این مطلب که با امضای رئیس دفتر حمایت و معاضدت قضایی هر حوزه قضایی، پیگیری پرونده‌های ایثارگران، جانبازان، آزادگان و بسیجیان آغاز می‌شودتشریح کرد: در مواردی اصلا این دفتر ورود نمی‌کند. از جمله دعاوی خانوادگی مربوط به طلاق که در این مورد فقط مشاوره در جهت رفع اختلاف ارائه می‌شود.

تیموری با بیان اینکه در مجموع روزانه حدود یکصد نفر مراجعه کننده داریم خاطرنشان کرد: دفتر حمایت و معاضدت قضایی در شهرستانها هم داریم که در فارس حدود 90درصد این دفاتر فعالند.