موج

با شروع هفته‌ی دفاع مقدس آغاز شد؛

با شروع هفته ی دفاع مقدس از دقایقی پیش آئین رژه اقتدار نیروهای مسلح با پیام صلح و دوستی برای کشورهای همسایه در آب‌های خلیج همیشگی فارس آغاز شد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، سخنگو و مسئول روابط عمومی کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از نمایش اقتدار و توان نظامی نیروهای مسلح  در حوزه های مختلف رزمی و دفاعی در رژه‌ی سراسری این نیروها در 31 شهریورماه و هم‌زمان با هفته ی دفاع مقدس خبر داد.

سردار سرتیپ دوم پاسدار «رمضان شریف» با اشاره به تدابیر فرماندهی کل قوا (مدظله‌العالی) و ابلاغ ستاد کل نیروهای مسلح، عنوان کرد: رژه‌ی 31 شهریور ماه نیروهای مسلح از سال 1395 همزمان با تهران در بندرعباس به میزبانی یکی از سازمانهای نیروهای مسلح برگزار می شود.

وی با اشاره به میزبانی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در این دوره، گفت: طی این رژه، اقتدار و سیادت دریایی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در خلیج فارس و آب های آزاد با حضور یگان ها و 600 فروند شناورهای متنوع سنگین، سبک و پرنده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی و نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و نیروی انتظامی و همچنین دهها فروند جنگند ه های نیروهای هوایی ارتش و سپاه در نسل های مختلف به نمایش گذارده خواهد شد.

سخنگو و مسئول روابط عمومی کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شرکت 200 فروند از شناورهای مردمی به نمایندگی از هزاران شناور دیگر اقشار مختلف مردم منطقه در رژه امروز را از دیگر برنامه های این مراسم قلمداد و بیان کرد: در این مراسم که با حضور آحاد مردم و مقامات عالیرتبه کشوری و لشکری برگزار می‌شود،  دکتر علی لاریجانی رییس محترم مجلس شورای اسلامی به ایراد سخنرانی خواهند پرداخت.

شریف در پایان با بیان اینکه در این آیین، دستاوردها و توانمندی های دفاعی نیروهای مسلح در قالب یگان های محمول در حوزه های دریایی، زمینی، هوایی و پدافندی ارائه خواهد شد، تصریح کرد: برگزاری این مراسم در سواحل خلیج فارس و در نزدیکی تنگه هرمز نشان خواهد داد که نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران برای صیانت از مصالح و منافع ملی کشور، آماده عملیاتی کردن اراده نظام و ملت ایران برای مقابله با هرگونه تهدید دشمن در این منطقه راهبردی هستند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها