موج
کدخبر : ۲۴۱۰۸۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-241085

با حضور استاندار اصفهان؛

با حضور استاندار اصفهان شبکه فاضلاب شهر بافران در نایین به بهره برداری رسید.

به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان، با حضور مهرعلیزاده شبکه فاضلاب شهر بافران در نایین به طول 11400 متر با اعتباری بالغ بر 2 میلیارد تومان به بهره برداری رسید.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان در مراسم افتتاح این پروژه گفت: توپوگرافی شهرستان بافران به گونه ای ست که شیب زمین بسیار زیاد است و جنس خاک هم رس می  باشد بنابراین به منظور جلوگیری از آلودگی زیست محیطی ،اجرای شبکه فاضلاب در این شهر ضروری بود.

هاشم امینی با اشاره به ضرورت اجرای شبکه فاضلاب در شهربافران گفت:  بافران شهری است از توابع بخش مرکزی شهرستان نایین است که هنوز مردم این شهر، بخشی از آب شرب خود را از طریق آب انبار و قنوات تامین می کنند بر این اساس جلوگیری از آلودگی آب های زیرزمینی در این منطقه بسیار حائز اهمیت است. البته شبکه توزیع آب این شهر به خط آبرسانی اصفهان بزرگ متصل می باشد و آب شرب مردم این منطقه از طریق این طرح تأمین می شود.

مدیرعامل ورئیس هیات مدیره شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان اعلام کرد:  شهر نایین در یک اقلیم کویری و کم‌آب واقع شده است. همین نکته باعث شده بود تا مردمان این شهر نیاز به ساختن آب‌انبار علاقه داشته باشند. آب‌انبارهای نایین که قدمت غالب آن‌ها به دوران صفویه به بعد برمی‌گردد، برای ذخیره آب و تامین آن در فصول گرم سال استفاده می‌شوند. بیشتر محله‌های شهر نایین وشهر های توایع آن از جمله بافران  دارای آب‌انبار هستند و این بناها با سقف گنبدی خود به راحتی تشخیص داده می‌شوند.

شبکه فاضلاب بافران

وی افزود: با اجرای شبکه فاضلاب در شهر بافران بیش از هزار و 152 نفر تحت پوشش خدمات شبکه فاضلاب قرار می گیرند که این امر ارتقا سطح بهداشت عمومی را بدنبال دارد.این درحالیست که با اجرای این پروژه بیش از 65 درصد ساکنان شهر بافران از خمات شبکه فاضلاب برخوردار می شوند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان به اهمیت استفاده بهینه از پساپ در منطقه کویری پرداخت و تصریح کرد:هم اکنون پساپ خروجی تصفیه خانه فاضلاب شهرستان نایین بیش از 40 لیتر در ثانیه است این درحالیست که با توجه به محدودیت شدید منابع آبی در این منطقه کویری استفاده بهینه از پساب می تواند گره گشای برخی از مشکلات در این زمینه باشد.

هاشم امینی بیان داشت: درحال حاضر در شهرستان نایین  صنایع بسیاری مشغول به فرآوری مواد معدنی هستند که می توان از پساب برای رفع نیاز آبی این صنایع استفاده کرد همچنین می توان با بهره گیری از پساپ ب

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها