مدیرکل راه و شهرسازی هرمزگان گفت: طرح تفصیلی شهر جدید علوی، توسط شرکت شهرهای جدید و با نظارت راه و شهرسازی هرمزگان در دست تهیه است.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، «غلامحسین شیری» ضمن اشاره به این موضوع که طرح جامع شهر جدید علوی در سال 1392 به تصویب شورای‌عالی شهرسازی و معماری ایران رسیده است، افزود: شهرجدید علوی در موقعیت 22 کیلومتری شمال غربی بندرعباس با اهداف جذب سرریز جمعیتی از شهربندرعباس، اسکان جمعیت شاغل در صنایع غرب بندرعباس از جمله آلومینیوم، فولاد، اسکله شهید رجایی، پالایشگاه و... ، افزایش عرضه اراضی شهری و در نهایت مهار رشد بی‌رویه قیمت اراضی شهری و ایجاد فرصتهای جدید شغلی از طریق گسترش فعالیت‌های بخشی درکوتاه مدت مکان یابی شده است.

به گفته وی، وسعت شهر علوی برابر 1000هکتار با پیش بینی جمعیت 100 هزار نفر برآورد شده است که با توجه به ساختار قوی بخش خدمات وساختار ضعیف بخش صنعت دراستان و پیش بینی رشد بالای صنعت تا افق 1405، شهرجدید علوی می‌تواند با قرار دادن کارگاه‌های کوچک وزود بازده موجب تحقق پیش بینی طرح‌های فرادست شود.

مدیرکل راه و شهرسازی هرمزگان تاکید کرد:  از آنجایی که نظم بخشی به ساخت و سازهای شهری از طریق ایجاد ساز و کارهای قانونی با توجه به گسترش پویش شهرنشینی می تواند مهمترین هدف شهرسازی و طرح های تفصیلی تلقی شود. لذا طرح تفصیلی شهر علوی با این رویکرد در کمیته فنی کمیسیون ماده پنج مورد بررسی قرار گرفته است.