دبیر کارگروه تنظیم بازار استان اعلام کرد: با افزایش قیمت نان در گیلان موافقت نشد و پروانه کسب نانوایی های بی کیفیت تعلیق خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، فرهاد دلق پوش رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت استان گیلان ادامه داد: دستورالعمل و روش اجرایی برخورد با نانوایان متخلف در استفاده از جوش شیرین و عدم رعایت موازین بهداشتی به ویژه کیفیت نان به کلیه نهادهای نظارتی مرتبط ابلاغ خواهد شد.

وی اظهار داشت: با توجه به عرضه آرد یارانه ای به نانوایان، و اینکه نان، قوت غالب مردم جامعه می باشد فعلا با درخواست افزایش قیمت انواع نان از جانب رئیس اتحادیه نانوایان مخالفت گردید و بنابر این به قیمت ثابت به مردم عرضه خواهد شد.

الزام ارائه فاکتور به مصرف‌کنندگان

دبیر کارگروه تنظیم بازار استان گیلان در بخشی دیگر از جلسه کارگروه از الزام ارائه فاکتور به مصرف‌کنندگان سخن گفت و ادامه داد: برای هر کالایی که با ارزش پانزده هزار تومان به بالا، در صورت درخواست مشتری، صاحبان صنوف ملزم به صدور فاکتور هستند.

وی در ادامه به عدم افزایش نرخ نان از سال ۹۳ اشاره و تصریح کرد: این کالا در جامعه ما، از جمله کالاهای استراتژیک است و علیرغم افزایش قیمت های خدمات رسان به پخت نان از جمله حمل و نقل و انرژی، افزایش قیمت آن در شرایط فعلی باعث نارضایتی مردم جامعه خواهد شد.

افزایش یا کاهش نرخ نان از قوانین کشوری تبعیت می کند

دلق پوش در پایان گفت: افزایش یا کاهش نرخ نان از قوانین کشوری تبعیت می کند و به صورت یکسان عمل خواهد شد.

تشدید نظارت بر کیفیت پخت نان

وی همچنین از مصوبه دیگر کارگروه تنظیم بازار استان در خصوص تشدید نظارت بر کیفیت پخت نان خبر داد و اظهار داشت: بر اساس این مصوبه کارگروه تنظیم بازار، مرکز بهداشت استان مکلف به ارائه گزارش بازدیدهای دوره ای در خصوص کیفیت نان و وضعیت استفاده از جوش شیرین به کارگروه گردید.

 دبیر کارگروه تنظیم بازار استان اعلام کرد: با افزایش قیمت نان در گیلان موافقت نشد و پروانه کسب نانوایی های بی کیفیت تعلیق خواهد شد.