موج
کدخبر : ۲۲۷۵۹۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-227596

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری لرستان به همراه مدیرکل حفاظت محیط زیست استان از منطقه حفاظت شده سفید کوه خرم‌آباد دیدن کرد.

به گزارش خبرگزاری موج از لرستان، گودرز امیری معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری به همراه مهرداد فتحی بیرانوند مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان، ضمن بازدید از منطقه حفاظت شده سفید کوه خرم آباد با محیط بانان این منطقه دیدار و گفت‌و‌گو کردند.

امیری در این بازدید ضمن تقدیر از مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان به خاطر دقت نظر و تلاش در بررسی و رفع مشکلات زیست محیطی استان، بر لزوم حفاظت هرچه بیشتر از مناطق تحت مدیریت سازمان حفاظت محیط زیست تاکید کرد.

وی، گفت: مناطق چهارگانه تحت نظر سازمان حفاظت محیط زیست ویترین فعالیت‌های این سازمان بوده و حفاظت و حراست از این مناطق مستلزم اعتبارات و امکانات کافی است.

محیط‌بانی از مشاغل پر خطر و پر استرس است

معاون اقتصادی استاندار لرستان در پایان، از محیط‌بانی به‌عنوان یکی از مشاغل پر خطر و پر استرس نام برد و کمبود نیروی محیط‌بان را یکی از چالش‌های مناطق حفاظت شده دانست.

مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان نیز در این بازدید ضمن تشکر از حضور معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری لرستان جهت حضور، پیگیری و رصد مسائل زیست محیطی مناطق حفاظت شده، به اهمیت موضوع محیط زیست در دنیای امروز پرداخت و عنوان کرد: بسیاری از مشکلات زیست محیطی که امروزه بشر با آن دست به گریبان است ناشی از بی مهری هایی است که در طول سالهای گذسته به این موضوع مهم و حیاتی شده است.

مهرداد فتحی بیرانوند با اشاره به وضعیت مناسب محیط زیست در استان از لحاظ مبارزه قاطع و جدی با شکار وصید غیر مجاز، نظارت و پایش فعالیت پروژه‌های عمرانی در سطح استان، نظارت کامل بر واحدهای تولیدی از حیث مباحث آلایندگی و سایر شاخص‌های زیست محیطی بر تعامل و همکاری همه دستگاه‌های اجرایی و مسئولین مربوطه برای حفاظت هر چه بیشتر و بهتر محیط زیست و مقابله با چالش‌ها و مسائل پیش رو تاکید کرد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها