موج
کدخبر : ۲۲۳۱۷۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-223176

حجت الاسلام والمسلمین مدنی:

مدیر جامعه الزهرا گفت: والدین باید کرامت نفس را در تربیت فرزندانشان محور قرار بدهند تا این کودکان در زمانی که در جامعه حضور پیدا می‌کنند نیز با کرامت نفس با دیگران برخورد کنند.

به گزارش خبرگزاری موج از قم، حجت الاسلام والمسلمین سید محمود مدنی در مراسم افتتاحیه نخستین نمایشگاه تربیت دینی کودک و نوجوان که در سالن همایش‌های غدیر برگزار شد، با اشاره به اینکه تربیت کودکان حساسیت‌های بسیاری دارد، اظهار کرد: افرادی که می‌خواهند در فعالیت‌های خود به موفقیت و نتایج مطلوب دست یابند در مرحله نخست باید به جامعه هدف توجه کرده و شرایط این جامعه را مورد بررسی قرار دهند.

وی از صداقت موجود در زبان کودکان یاد کرد و گفت: متاسفانه امروزه زبان رایج در دنیا زبان کلک است و این زبان حتی در برنامه‌های ویژه کودکان نیز نفوذ پیدا کرده است.

مدیر جامعه الزهرا با اشاره به اینکه برخی افرادی را که در عرصه کودکان فعالیت می‌کنند را به سخره می‌گیرند، مطرح کرد: ائمه اطهار(ع) در برخی از روایات خدمت‌رسانی و تربیت کودکان را به عنوان افضل اعمال معرفی شده است که نشان از اهمیت این موضوع از دیدگاه اسلام دارد.

وی با بیان اینکه انسان باید خود را مهار کند چراکه ذات انسان سرکشی است، عنوان کرد: والدین باید کرامت نفس را در تربیت فرزندانشان محور قرار بدهند تا این کودکان در زمانی که در جامعه حضور پیدا می‌کنند نیز با کرامت نفس با دیگران برخورد کنند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج
آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها