موج
کدخبر : ۲۱۱۸۸۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-211885

مدیر اداره بنادر و دریانوردی شهرستان بندرلنگه خبر داد

مدیر اداره بنادر و دریانوردی بندرلنگه از انجام چند طرح ویژه در این بندر در راستای افزایش تعاملات بازرگانی با کشور قطر و فراهم سازی زیرساخت های دریایی و بندری به منظور تسهیل صادرات به بندرالرویس این کشور خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج، کاپیتان قاسم عسکری نسب در نشست تسهیل صادرات به بندرالرویس قطر گفت: اداره بنادر و دریانوردی بندر لنگه به منظور فراهم سازی زیرساخت ها و تسهیل صادرات به بندرالرویس قطر، در گام نخست دو طرح ویژه ساخت رمپ ویژه (مسیر دسترسی به اسکله یا شناور) در نزدیکترین فاصله به محل دپوی کانتینرها و محوطه سازی و احیاء اراضی پشتیبانی در بندر لنگه را در دست اجرا دارد.

وی افزود: تخصیص محوطه ویژه نگهداری کانتینرهای خالی ورودی از قطر و کانتینرهای در انتظار نوبت ارسال و همچنین ایجاد شرایط ورود و خروج کانتینر و پهلو دهی شناورها از دیگر طرح های این بندر است که زمینه ساز افزایش تبادلات تجاری با کشور قطر خواهد شد.

مدیر اداره بنادر و دریانوردی بندرلنگه همچنین از آمادگی کامل این بندر برای خدمات رسانی و ارائه هرگونه همکاری با صادر کنندگان، شرکت های کشتیرانی و دستگاه های اجرایی به منظور تسهیل صادرات به بندرالرویس قطر خبرداد و تصریح کرد: پس از گذشت هفت ماه از آغاز تعاملات بازرگانی و همکاری های اقتصادی بندرلنگه با کشور قطر در زمینه تجارت دریایی، یک هزار و 900 TEU کانتینر یخچالی شامل محموله مواد غذایی و میوه و تره بار از این بندر به مقصد بندر الرویس صادر شده است.

یادآور می شود، اوایل دی ماه جاری "محمد راستاد" مدیر عامل سازمان بنادر و دریانوردی با همراهی معاون امور بندری این سازمان و تعدادی از مدیران شرکت های مختلف دولتی، خصوصی، کشتیرانی و صنایع تولیدی کشور، با سفر به پایتخت کشور قطر با وزیر حمل و نقل و ارتباطات و مدیران ارشد دولتی و خصوصی بنادر و دریانوردی این کشور دیدار و گفتگو کردند.

در سفر مدیرعامل سازمان بنادر ایران به قطر، علاوه بر بحث و مذاکره در خصوص توسعه مناسبات و همکاری‌های تخصصی بندری و دریایی میان دو کشور، رفع موانع و مشکلات احتمالی موجود در جهت توسعه صادرات و ترانزیت کالا از بنادر جنوبی ایران به بنادر قطر مورد تأکید قرار گرفت.

این نشست با حضور نماینده سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان، معاون عمرانی فرمانداری بندرلنگه، تجار و بازرگانان و شرکتهای کشتیرانی فعال در بندرعباس برگزار شد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج
آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها