موج
کدخبر : ۱۷۱۹۰۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-171908

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان خبر داد:

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان گفت: برای اولین بار طرح زندگی به رنگ خدا با هدف ترویج زندگی به سبک اسلامی در جوار بقاع متبرکه استان اصفهان اجرا می شود.

به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان، حجت الاسلام و المسلمین رضا صادقی اظهار داشت: اداره اوقاف و امور خیریه در نظر دارد تا در راستای پیروی از منویات مقام معظم رهبری (حفظ الله) مبنی بر ترویج زندگی به سبک اسلامی و با هدف نهادینه کردن زندگی به سبک اسلامی ویژه برنامه ای را در قالب طرح زندگی به رنگ خدا را در جوار بقاع متبرکه شاخص استان اجرا کند.

وی افزود: در راستای اجرای این طرح دوره تربیت مربیان سبک زندگی از بین خواهران حوزه علمیه اصفهان که سطح دو حوزه را با معدل بالاتر از 17 پشت سرگذرانده اند آغاز شده است که در مرحله اول و پس از گزینش این نفرات در دو مرحله شفاهی و کتبی نفرات انتخاب شده به مرکز تربیت مربی در شهر مقدس قم اعزام می شوند و پس از گذراندن دوره در این مرکز و اخذ مدرک مربی گری از این مرکز تربیت مربی به بقاع متبرکه شاخص استان که ظرفیت اجرای این طرح را دارند برای برگزاری طرح زندگی به رنگ خدا اعزام می شوند.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان ادامه داد: این طرح با سرفصل هایی از قبیل؛ مهارت های زندگی با رویکرد مهارت های فردی، ازدواج و همچنین فرزند پروری با هدف جلوگیری از آسیب های فرهنگی و اجتماعی با محوریت بقاع متبرکه و جهت تبدیل بقاع متبرکه به قطب های فرهنگی برگزار می شود.

حجت الاسلام و المسلمین رضا صادقی خاطرنشان شد: این طرح به صورت آزمایشی در جوار حرم مطهر امامزاده میر احمد(ع) کاشان، امامزاده زینب بنت موسی بن جعفر(ع) اصفهان، امامزاده محمد(ع) خیابان وحید اصفهان و مقبره علامه مجلسی اصفهان اجرا می شود که در مرحله بعد امامزادگان و بقاع متبرکه شاخص که ظرفیت اجرای این طرح را دارند شناسایی و مربی جهت اجرای این طرح به امامزاده مورد نظر اعزام می شود.

وی در ادامه بیان کرد: که به حول و قوه الهی اجرای این طرح در سطح جامعه تاثیرات بسیار مثبتی به دنبال خواهد داشت و همچنین باعث ارتقاع و تعالی خانواده ها و نهادینه کردن سبک زندگی اسلامی در برابر تهاجمات فرهنگی دشمنان اسلام خواهد شد، افرادی که علاقمند هستند در این دوره ها شرکت نمایند می توانند به آستان مقدس امامزادگان عظیم الشان فوق الذکر مراجعه و ثبت نام نمایند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان گفت: همچنین افرادی که در این دوره شرکت می کنند در سطوح مختلف پس از گذراندن دوره از سازمان اوقاف و امور خیریه گواهینامه دریافت می کنند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج
آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها