English

امام‌جمعه قم:

قم را الگوی سایر شهرها قرار دهیم

امام‌جمعه قم گفت: ما باید به سهم خودمان قم را الگوی سایر شهرها قرار دهیم و در عین مطالبه‌گری در تریبون نمازجمعه به مشکلات اجرایی هم توجه کنیم.

قم را الگوی سایر شهرها قرار دهیم
به گزارش خبرگزاری موج استان قم

، آیت‌الله سید محمد سعیدی در گردهمایی ائمه جمعه استان قم که پیش از ظهر امروز در سالن محراب حرم مطهر بانوی کرامت برگزار شد، ضمن تسلیت شهادت آیت‌الله رئیسی، اظهار کرد: حرکتی را آیت‌الله رئیسی در این چند سال شروع کردند که باید توسط مسئولان با جدیت دنبال شود و ادامه داشته باشد.

وی با بیان اینکه قرآن در باب اقامه نمازجمعه فرموده است به‌سوی نمازجمعه بشتابید، گفت: یکی از نکات برجسته در مورد آیت‌الله آل هاشم تغییر معنای نمازجمعه بود؛ زیرا ایشان از زمانی که به امامت جمعه تبریز منصوب شد، نمازجمعه را از یک عمل عبادی صرف به یک عمل عبادی، اجتماعی، سیاسی، خدماتی و مردمی تبدیل کرد.

امام‌جمعه قم تمجید مقام معظم رهبری از ایجاد یک تحول در حوزه نمازجمعه توسط آیت‌الله آل هاشم را تذکر به سایر ائمه جمعه دانست و گفت: خداوند به مؤمنین خطاب می‌کند که وقتی ندای اذان نمازجمعه بلند شد به سمت نماز بشتابید و با عجله خود را به نمازجمعه برسانید؛ بنابراین وظیفه ائمه جمعه است که جاذبه‌هایی ایجاد کنند تا برای مردم انگیزه شتاب به سمت نمازجمعه ایجاد شود.

وی با بیان اینکه ایجاد جاذبه در نمازجمعه برای حضور حداکثری مردم نباید به بهای تخریب شخصیت افراد و مسئولان تمام شود، گفت: خطبه‌های نمازجمعه باید از نظر محتوا مفید و از نظر شکل و ظاهر برای نسل جوان جذاب باشد و نتیجه آن تقویت نظام، دوری مردم از گناه و فساد و افزایش یاد خدا در جامعه باشد.

آیت‌الله سعیدی خاطرنشان کرد: در برخی کشورهای مسلمان نماز با جمعیت زیادی برگزار می‌شود؛ ولی آمریکا و دشمنان خدا از این نمازها نگرانی ندارند؛ ولی از نماز در فلسطین و کشور ما وحشت دارند؛ زیرا جلوه‌ای از ظلم‌ستیزی و مبارزه با دشمن در آن وجود دارد.

وی ابراز داشت: ما باید به سهم خودمان قم را الگوی سایر شهرها قرار دهیم و در عین مطالبه‌گری در تریبون نمازجمعه به مشکلات اجرایی هم توجه کنیم.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه