English

بهره‌برداری از ۱۰۰ سالن ورزشی در مدارس قم

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس قم از بهره‌برداری از ۱۰۰ سالن ورزشی در مدارس قم خبر داد.

بهره‌برداری از ۱۰۰ سالن ورزشی در مدارس قم
به گزارش خبرگزاری موج استان قم

، احمدرضا اجتهادی روز شنبه در گفت‌وگویی افزود: همچنین تمام مدارس روستایی قم از نظر سیستم سرمایشی و گرمایشی در وضعیت استانداردی قرار داشته و نیازمند بهسازی نیستند.

طبق سرشماری عمومی نفوس و مسکن در سال ۱۳۹۵، قم دارای ۱۲۷ روستا با جمعیت بالای ۲۰ خانوار است؛ جمعیت ساکن مناطق روستایی این استان بیش از ۵۵ هزار و ۸۶۵ تن است که در قالب ۱۷ هزار و ۳۸۵ خانوار زندگی می‌کنند.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: در راستای هویت‌بخشی به مدارس، فضای نمازخانه مدارس قم با الگوی معماری مساجد احداث و تلاش می‌شود این فضاها در غیر از وقت اداری در اختیار مردم قرار بگیرد.

اجتهادی عنوان کرد: طی سال‌های گذشته چندین مدرسه شهر قم با آماده‌سازی‌های انجام شده، فضای نمازخانه مدارس برای استفاده‌های فرهنگی و دینی در اختیار مردم قرار گرفته است.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان قم ابراز داشت: همچنین سالن‌های ورزشی مدارس نیز به نحوی طراحی و احداث شده که در غیر وقت مدارس به‌صورت کامل در اختیار عموم شهروندان قرار دارد.

اجتهادی ادامه داد: هم اینک ۱۰۰ سالن ورزشی مدارس استان قم برای استفاده عموم مردم در غیر از ساعات برگزاری کلاس‌های درس، در مردم قرار دارد.

وی با اشاره به کمبود زیرساخت‌های آموزشی قم، گفت: قم با ۴.۲ متر مربع سرانه آموزشی در رتبه بیست و هفتم کشور از نظر فضاهای آموزشی قرار دارد.

اجتهادی با اشاره به ضرورت توانمندی مدارس، خاطرنشان کرد: در همین راستا احداث پنل‌های ۲۰ کیلوواتی خورشیدی در مدارس قم از ۲ سال گذشته بصورت جدی در قم آغاز شده و هم اینک در برخی از مدارس این پنل‌ها نصب شده‌است.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس قم اظهار داشت: تا پایان امسال در مجموع ۲۴۰ کلاس درس در این استان به بهره برداری می‌رسد که در مقایسه با سال گذشته ۴۰ درصد رشد داشته است.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه