موج
کدخبر : ۴۱۲۰۲۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-412026

رئیس جمهور گفت: قم نماد بصیرت آفرینی نه فقط برای کشور بلکه برای جهان اسلام است.

به گزارش خبرگزاری موج قم، آیت الله سید ابراهیم رئیسی عصر امروز در دیدار نخبگان، علما،خانواده شهدا، ایثارگران و جمعی از اقشار مختلف استان قم که در سالن همایش‌های پیامبر اعظم(ص) مدرسه علمیه امام کاظم(ع) برگزار شد، با اشاره به ایام الله 9 دی، اظهار کرد: مردم با زمان‌شناسی خود توطئه دشمنان را نقش بر آب کردند و در این روز دست خداوند متعال به نحوی که قدرتمندان تصور نمی‌کردند آشکار شد.

وی از زندگی و سیره حاج قاسم سلیمانی یاد کرد و گفت: شهید سلیمانی با بصیرت خود توانست در مقابل دشمنان ایستادگی کند و خداوند نیز نام او را تا همیشه زنده نگه خواهد داشت.

رئیس جمهور با اشاره به اینکه امروز با یک جاهلیت مدرن مواجه هستیم با همان افکار جاهلی که با اسامی جدید پوشیده شده است، مطرح کرد: تقدیم ۶۰۰۰ شهید به انقلاب توسط قمی‌ها نشان‌دهنده صدق قمیون در مسیر انقلاب و پیشتازی آن‌ها است.

وی با بیان اینکه امروز جهان قم را به‌عنوان جایگاه جهاد و شهادت و ایستادگی می‌شناسد، گفت: خدمت به قم خدمت به نظام است؛ به فعالان اقتصادی می‌گویم مجدانه در عرصه حضور پیدا کنید که در این صورت تمامی موانع رفع می‌شود.

رئیسی تصریح کرد: باید تولید کننده احساس آرامش و بازار احساس ثبات کند اگر هر روز یک تصمیم باشد برای بازار و تولید خطرناک است باید تولید کننده را نسبت به پرداخت تسهیلات و مهلت دادن برای وام کمک کرد؛ دریافت سود بیش از آنچه در شورای پول و اعتبار مقرر شده مجاز نیست هر بانکی که بیشتر دریافت کرده حتما باید برگرداند همه باید پایبند مقررات باشند و بانک‌ها باید منضبط باشند چراکه اگر غیر از این باشد موجب بی‌انضباطی در تولید می‌شود.

وی با بیان اینکه نهاده‌های دامی باید در کشور تولید شود گفت: ما به این سمت حرکت می‌کنیم تا به دیگران احتیاج نداشته باشیم این امر زمینه استقلال سیاسی و اقتصادی ما را فراهم می‌کند.

رئیس جمهور گفت: به اندازه ده‌ها سال پروژه‌های نیمه تمام داریم و اولویت تمام کردن آن‌هاست؛ از تمام کسانی که دارای امکان هستند دعوت می‌کنیم برای تمام کردن پروژه‌ها با تضمین اصل سرمایه و سود آن‌ها بیایند و کار پروژه‌ها را بدست گیرند.

وی با اشاره به اینکه دولت از همه سرمایه گذاران و کارآفرینان استقبال می‌کند، گفت: در هر عرصه‌ای که مردم آمدند موفق بوده‌ایم و یکی از مسائل ما مردمی‌سازی حکمرانی در بخش های مختلف است.

رئیسی گفت: یکی از مسائل قم‌حاشیه نشینی است با اینکه در روستا آب و برق و امکانات داریم اما کشاورز می‌گوید کشاورزی کردن برای من صرفه ندارد؛ اگر به کشاورز تسهیلات دادیم و از او حمایت کردیم و خرید محصول او را تضمین کردیم او به شهر نمی‌آید تا مشکلات را تحمل کند به همین علت باید کاری کنیم کشاورزی برای کشاورز صرف کند.

وی در پایان با ذکر دلایل کرونایی از مردم قم بابت حضور کوتاه در تجمعات مردمی عذرخواهی کرد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها