موج
کدخبر : ۴۰۷۰۲۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-407020

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران گفت: بسیج نهادی، کنار دیگر نهاد ها نیست بلکه فرهنگ حاکم بر همه نهاد ها و بخش هاست و ریشه علوی و فاطمی دارد و برای حفظ دین در مقابل دنیا می ایستد.

به گزارش خبرگزاری موج قم، حجت الاسلام حاجی صادقی نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران،در همایش روحانیت بسیجی، علمداران بصیرت و مقاومت مرکز بسیج اساتید ،مدیران و نخبگان حوزه علمیه قم که به مناسبت هفته بسیج و با حضور آیت الله اعرافی مدیر حوزه های علمیه، حجت الاسلام اکبری مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه قم، سردار موحد فرمانده سپاه استان و جمع کثیری از دانشجویان و طلاب بسیجی که با رعایت کلیه شیوه نامه های بهداشتی برگزار شد، ضمن تبریک به مناسبت گرامی داشت هفته بسیج با اشاره به فرازی از سخنان رهبر معظم انقلاب اسلامی گفت: عظیم ترین ماندگار انقلاب، بسیج است.

حجت الاسلام حاجی صادقی ادامه داد: امام خمینی (ره) با هدایت الهی این نهاد را که عامل ماندگاری انقلاب و عامل خنثی کردن نقشه های دشمن است، بنا نهادند .

وی ادامه داد: دشمنان اذعان دارند که انقلاب اسلامی موجب مرگ تدریجی آنان شده است و سنگ در دستان بسیجیان مقاومت تبدیل به موشک هاییی شد که گنبد آهنین نیز نمی تواند جلوی آن را بگیرد.

حجت الاسلام حاجی صادقی افزود: فرهنگ بسیجی باید ساری و جاری باشد و بسیجی باید جایگاه اش در میدان جهاد تعریف شده باشد و بسیجی باید سازمان یافته و منظم در میدان عمل کند.

وی در ادامه با توجه به نقش مهم سازماندهی در بسیج گفت: همه ملت ایران بسیجی اند ولی بهتر است همه در سازمان به صورت منسجم و تشکیلاتی باشند تا در راستای چارچوب عمل کنند.

حجت الاسلام حاجی صادقی در ادامه با اهمیت نقش بسیج گفت : بسیج باید در همه عرصه ها نقش داشته باشد و این جهاد در عرصه مقاومت و مقابله با تحریف و تحریم نیز از وظایف آن است.

دکتر حاجی صادقی در ادامه تاکید کرد: قوام بسیج در روحیه جهادی است و در جایی که جنگ است دفاع مقدس و جهاد مستمر وجود دارد.                     

نماینده رهبر معظم انقلاب در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تصریح کرد: گفتمان و ادبیات مقاومت باید با مبانی دینی به زیبایی تبیین شود و امروز جهاد علمی بسیار ارزشمند است، همانطور که دانشمندان هسته ای ما مجاهد بودند و در راه جهاد علمی به مقام والای شهادت رسیدند.

ایشان با تشریح وضعیت کنونی جبهه استکبار تاکید کرد: امروز جبهه استکبار و دشمنی که همواره در صدد خاموشی موتور انقلاب بوده است، جرات و جسارت تعرض ندارد چرا که یقین دارد جمهوری اسلامی به توانمندی بسیاری در عرصه نظامی و نیروی انسانی دست پیدا کرده است .

حجت الاسلام حاجی صادقی گفت: یکی دیگر از مصادیق جهاد کبیر مجاهدت برای تحقق اهداف انقلاب اسلامی است چرا که دشمن به دنبال تغییر ذائقه فکری و انگیزه مردم است که این جهاد فرهنگی می طلبد .

حجت الاسلام حاجی صادقی نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران در پایان با توجه به اهمیت نقش جهاد تبیین تاکید کرد: امروز بیش از همیشه به جهاد تبیین و بصیرت افزایی نیاز داریم و امروز در این عرصه دست بسیج به طرف حوزه های علمیه است و با یاری باید در برابر تحریف رصد کنیم و با شناخت از مسائل روز و برنامه های دشمن بصیرت افزایی صورت گیرد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها

`