موج
کدخبر : ۴۰۶۶۹۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-406698

معاون فنی و عمرانی شهرداری قم گفت: پروژه تونل بلوار جمهوری اسلامی بیش از 60 درصد پیشرفت داشته است.

به گزارش خبرگزاری موج قم، عباس حلوایی زاده به پروژه‌های شاخص در شهر اشاره کرد و اظهار داشت: یکی از پروژه‌های شاخص و در حال اجرا، تونل میدان امام حسین(ع) در بلوار جمهوری اسلامی و حدفاصل میدان امام حسین (ع) بوده که تا بلوار یادگار امام(ره) ادامه خواهد داشت.

وی پیشرفت فیزیکی پروژه را بیش از ۶۰ درصد اعلام کرد و افزود: در حال حاضر پروژه در مرحله نازک‌کاری، دیواره سازی و خاک‌برداری برای زیرسازی و روسازی روی عرشه و همچنین ادامه تملکات است.

معاون فنی و عمرانی شهرداری قم هزینه این پروژه را تا امروز ۱۵۰میلیارد تومان عنوان کرد و گفت: دو ماه بعد از تکمیل تملکات مسیر، پروژه به بهره‌برداری رسیده و تا امروز ۱۵۰ میلیارد تومان برای این پروژه شاخص شهری هزینه شده است.

وی هزینه نهایی پروژه را عددی بالغ‌بر ۲۰۰ میلیارد تومان دانست و تصریح کرد: هزینه تجمیعی این پروژه عددی بالغ‌بر ۲۰۰ میلیارد تومان خواهد بود که با توجه به اجرای پروژه درون بافت، شهرداری هزینه زیادی برای جابه‌جایی تأسیسات کرده است.

حلوایی‌زاده ادامه داد: در این پروژه باوجود همکاری همه دستگاه‌های خدمات رسان، تأسیساتی مانند دو خط مسیر فاضلاب، آب شیرین و آب شرب اصلی، روشنایی و برق فشارقوی و ضعیف با هزینه‌های سنگینی برای شهرداری، جابه‌جاشده است.

وی با ابراز امیدواری برای پایان پروژه تونل امام حسین(ع) تا پایان سال خاطرنشان کرد: امیدواریم تا پایان سال شاهد بهره‌برداری از این پروژه باشیم اما زمان اتمام پروژه بسیار به تکمیل تملکات مسیر بستگی دارد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها

`