موج
کدخبر : ۴۰۶۰۵۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-406058

رئیس اداره راه‌های جاده‌ای استان قم از اجرای طرح چهار خطه کردن محور سلفچگان - ساوه خبرداد.

به گزارش خبرگزاری موج قم، عباس شکوری  ضمن اعلام خبر فوق اظهار داشت: به منظور اجرای عملیات تکمیلی این طرح بالغ بر ۲۰ میلیارد ریال اعتبار تخصیص یافته است.

 وی افزود: تمام اعتبار تخصیصی طرح از منابع مالی سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده.ای تامین شده است.

 وی در ادامه در خصوص مشخصات فنی طرح تکمیلی طرح چهار خطه کردن محور قدیم سلفچگان – ساوه گفت: طی این طرح یک لایه روکش آسفالت توپکا و همچنین نصب علائم انتظامی و ترافیکی در مسیر طرح اجرا می شود.

شکوری طول مسیر طرح را بالغ برچهار کیلومتر عنوان ذکر کرد و افزود: عرض مسیر طرح بیش از ۵.۴ متر است.

رئیس اداره راه‌های جاده.ای استان در خصوص بازه زمانی اجرای طرح تکمیلی طرح فوق چهار خطه نیز تصریح کرد: عملیات تکمیلی این طرح از نیمه آبان‌ماه سال‌جاری آغاز شده که با توجه به شرایط متغیر جوی، اعلام زمان دقیق خاتمه طرح ممکن نیست.

 شکوری از عمده دلایل طولانی شدن پروسه طرح تکمیلی طرح مذکور را افزایش قیمت‌ها اشاره و تصریح کرد: با توجه به تغییر قیمت مصالح و دیگر اقلام مورد نیاز اجرای این طرح، و همچنین ضرورت اعمال تغییرهای فهرست بها و تنظیم قرارداد جدید، پروسه تکمیل آن طولانی‌تر از زمان موعد مقرر است.  

وی در خصوص ضرورت‌های اجرایی طرح چهار خطه کردن محور قدیم سلفچگان – ساوه نیز تصریح کرد: با اجرای این طرح و هدایت ترافیک رفت به باند احداثی، ضمن حذف چهار نقطه حادثه خیز، موجب تسهیل ترافیک و دیگر ملاحظه‌های طرح، فراهم آمد.

 گزارش حاکیست: عملیات اجرایی چهار خطه کردن محور قدیم سلفچگان – ساوه که طی بازه زمانی ۱۰‌ ساله متوقف و برزمین مانده بود به دلیل پی‌گیری‌های به عمل آمده بار دیگر در سال ۹۸  آغاز، و پس از تکمیل در شهریورماه سال ۹۹ افتتاح شد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها

`