موج
کدخبر : ۳۹۲۲۷۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-392274

رئیس دفتر تبلیغات ارتحال آیت الله فقیه ایمانی را تسلیت گفت.

به گزارش خبرگزاری موج قم، متن پیام حجت الاسلام والمسلمین احمد واعظی به شرح زیر است:

رحلت عالم ربانی حضرت آیت الله سید کمال فقیه ایمانی رضوان الله تعالی علیه را به علما، فضلا و طلاب حوزه علمیه اصفهان و خاندان و فرزندان محترم ایشان تسلیت عرض می‌کنم.

پیام ادامه یافته‌است: جلوه‌های مجاهدت آن فقید در ترویج فرهنگ و معارف اسلامی و حضور مردمی و پر تلاش در خدمات اجتماعی، اعمال صالح ماندگاری است که در خاطر مردم شریف اصفهان باقی خواهد ماند، از خداوند متعال علو درجات ایشان و صبر و اجر برای بازماندگان مسالت دارم.

آیت الله سید کمال فقیه ایمانی از علمای انقلابی و فعال در زمینه‌های فرهنگی، علمی و خیریه‌ روز جمعه به دلیل بیماری به دیار باقی شتافت.

این عالم وارسته هفته گذشته در بیمارستان عسگریه اصفهان به دلیل بیماری های زمینه ای ریوی و کلیوی، بستری شد که در ادامه به کرونا نیز مبتلا شد و دعوت حق را لبیک گفت.

آیت الله سید کمال فقیه ایمانی، در سال ۱۳۱۳ خورشیدی در خانواده ای روحانی در محله امامزاده اسماعیل اصفهان چشم به جهان گشود، این عالم بزرگ در مدت تحصیل در حوزه از محضر استادان زیادی بهره برد و به مدرسه های گوناگون چون مدرسه حجتیه، فیضیه، دارالشفا و مدرسه خان رفت.

همچنین در محضر استادان بزرگواری چون آیت الله نوری همدانی، حاج شیخ عبدالجواد اصفهانی، آیت الله مجاهدی تبریزی، آیت الله طباطبایی، آیت الله سلطانی و آیت الله مشکینی شاگردی کرد، مدارج علمی را یکی پس از دیگری پشت سر گذاشت و به مراتب بالا دست یافت.

وی همچنین از درس خارج آیات عظام امام خمینی (ره) و آیت الله گلپایگانی (ره) بهره بُرد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

دیگر رسانه ها