موج
کدخبر : ۳۸۴۹۹۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-384991

رییس اداره ایمنی راه و حریم اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان قم از تامین روشنایی محور قنوات - مبارک آباد قم خبرداد.

به گزارش خبرگزاری موج قم، سید حسن خلیلی نیا در گفت و گویی افزود: با توجه به موقعیت جغرافیایی بخش مرکزی قم که از مراکز عمده تولیدات زراعی – باغی و پرورش دام و طیور است ارتقای ایمنی راه های آن در دستور کار این اداره کل بوده است.

وی ادامه داد: گرچه دستور العملهای سازمانی اجرای سیستم روشنایی را مختص مقاطع خاص جاده ای و محورهای اصلی دانسته اما با توجه به موقعیت بخش و ترافیک حجیم و ترکیبی محور قنوات – مبارک آباد و همچنین مطالبات جدی اهالی نسبت به اجرای سیستم روشنایی دراین محور اقدام گردید.

خلیلی نیا با بیان اینکه طول این مسیر بهسازی شده یک کیلومتر است، عنوان کرد:با توجه به استانداردهای راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور نسبت به استقرار و نصب ۲۵پایه روشنایی در مسیر طرح اقدام شد.

رییس اداره ایمنی راه و حریم اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان قم با اشاره به مشخصات فنی این طرح، گفت: بخاطر ضرورت صرفه جویی در منابع انرژی، شعاع روشنایی مناسب متوسط عمر بالا وغیره جهت تامین روشنایی از لامپ های کم مصرف و پرشعاع  ال ای دی استفاده شده است.

وی نصب ۴۸ عدد چراغ در طول این مسیر را مورد توجه قرار داد و اضافه کرد: عملیات اجرایی طرح مذکور از اول اردیبهشت ماه سالجاری آغاز و طی مدت دو ماه و در پایان خرداد ماه امسال تکمیل شد و مورد بهره برداری قرار گرفت.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها