موج
کدخبر : ۳۷۶۷۰۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-376702

معاون بهره برداری سازمان قطار شهری قم از تاثیر بالای متروی قم در اشتغالزایی خبرداد.

به گزارش خبرگزاری موج قم، حسین شعبان زاده اظهار داشت: با عملیات احداث و بهره‌برداری طرح مترو قم به میزان قابل‌توجهی شغل مستقیم و غیرمستقیم ایجاد خواهد شد تا صنایع بومی و جوانان از این فرصت به‌دست‌آمده استفاده نمایند.

معاون بهره‌برداری سازمان قطار شهری قم با بیان اینکه شغل‌های ایجادشده توسط مترو بخشی از معضلات اشتغال استان را مرتفع می‌کند، ابراز کرد: با بهره‌برداری کامل از مترو قم علاوه بر تسهیل در جابه‌جایی زائرین و مجاورین حرم کریمه اهل‌بیت(س)، بحث اشتغال جوانان نیز تاحدودی مرتفع خواهد شد.

معاون بهره‌برداری سازمان قطار شهری قم عنوان کرد: به دلیل وجود برخی الزامات و همچنین زمان‌بر بودن و تخصصی بودن آموزش‌های مرتبط با بهره‌برداری، لازم است از تجربیات سایر قطار شهری‌های کشور و مشاوران ذیصلاح در این حوزه استفاده شود.

شعبان زاده با اشاره به اهمیت بهره‌برداری از فاز نخست مترو قم، اذعان کرد: امیدواریم هر چه سریع‌تر با رفع موانع و مشکلات موجود شاهد آغاز بهره‌برداری ایمن از فاز نخست خط یک مترو باشیم.

وی با تأکید بر اینکه عملیات اجرایی و احداث خطوط مترویی در همه شهرها بنا به دلایل متعدد مالی و فنی با تأخیر مواجه شده است، تصریح کرد: بهره‌برداری از پروژه‌های مترویی در تمام کلان‌شهرها نیازمند عنایت ویژه مدیران و مسئولان ملی و شهری است.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها