موج
کدخبر : ۳۷۶۴۱۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-376419

دبیر کنگره ملی شهدای استان قم از نصب تصاویر شهدا بر تابلوهای شهری به عنوان اقدامی ماندگار یاد کرد.

به گزارش خبرگزاری موج قم، احمد حاجی‌زاده با اشاره به اهمیت نصب تابلوهای جدید کوچه‌های شهید در شهر قم، اظهار داشت: در جامعه کنونی و فضای فرهنگی و اجتماعی موجود، دشمنان با تمام توان کار می‌کنند تا ذهنیت نوجوانان و جوانان ما را به سمت فرهنگ غربی سوق دهند و از فرهنگ اصیل اسلامی که فرهنگ ایثار و شهادت نیز نماد آن است محروم کرده و آنان را نسبت به شهدا بی‌تفاوت کنند.

به گفته دبیر کنگره ملی شهدای استان قم ، اگر امروز جوانان و نوجوانان کمترین آشنایی را با شهدا و فرماندهان جنگ دارند، به خاطر کاری است که دشمن کرده و فضایی است که در حوزه فرهنگ ما صورت گرفته و به‌نوعی مسئولان فرهنگی کوتاهی کرده‌اند.

حاجی زاده با بیان اینکه طرح و برنامه‌هایی در حوزه فرهنگی اجرا می‌شود که به‌صورت جزیره‌ای بوده که این نقطه‌ضعف است، ابراز کرد: این در حالی است که رهبر معظم انقلاب نیز تأکید مؤکد بر جبهه فرهنگی دارند.

وی با اشاره به اینکه شهدا علم هدایت بوده، مسیر را نورانی کرده و راه را به ما نشان می‌دهند، خاطرنشان کرد: طرح جدیدی که در قم برای معرفی شهدا در قالب نصب عکس شهدا بر روی تابلوها بر سرکوچه‌ها  صورت گرفته و مردم می‌توانند از طریق آن با سیره، سبک زندگی و وصیت‌نامه شهدا دسترسی پیدا کنند بسیار با ارزش است.

دبیر کنگره ملی شهدای استان قم با بیان اینکه این طرح در کشور برای نخستین بار با همکاری دستگاه‌های متولی حوزه ایثار و شهادت انجام‌شده است، گفت: باید نقاط قوت این طرح تقویت و نقطه‌ضعف آن نیز برطرف شود و در این زمینه نیز از صاحب‌نظران حمایت می‌کنیم.

حاجی زاده در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه جامعه ما و به‌ویژه جوانان و نوجوانان تشنه فرهنگ ایثار و شهادت هستند، گفت: سبک زندگی شهدا و آرمان‌های آنان لازمه کشور اسلامی است و امیدواریم با فعالیت‌هایی که صورت می‌گیرد شاهد اتفاق‌های مثبت در بخش فرهنگی باشیم.

وی گفت: در کنگره شهدا ظرفیت‌های فرهنگی در حال پیوند خوردن است و در حال تشکیل جبهه هستیم،  به‌طوری‌که جلسه‌های مشترک را با متولیان عرصه ایثار، فرهنگ و شهادت از جمله اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، بنیاد شهید و امور ایثارگران، صداوسیما، شهرداری، اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس  برگزار کرده و با یک هماهنگی در اجرای برنامه تا قدم برمی‌داریم تا بیش‌ازپیش در عرصه فرهنگ شاهد هم‌افزایی باشیم.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها