موج
کدخبر : ۳۷۶۳۲۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-376322

معاون شهرداری قم از ساماندهی پایانه خرمشهر خبرداد.

به گزارش خبرگزاری موج قم، عباس ذاکریان با تأکید بر اهمیت ساخت پایانه مسافربری جنوبی در شهر قم، اظهار داشت: ساخت پایانه جنوب باوجود تلاش‌های زیاد به سرانجام نرسیده و متأسفانه عملیاتی نشد.

معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قم مشکلات عملیاتی شدن پایانه جنوب را تشریح کرد و افزود: مطالعات گسترده‌ای برای ساخت پایانه جنوب و شناسایی زمین انجام شد و در ابتدا قطعه زمینی در محدوده منابع طبیعی مشخص و تا مرحله تحویل زمین نیز پیش رفتیم.

ذاکریان جابه‌جایی محور اتصالی بلوار امام صادق(ع) به محور جاده اراک را علت جابه‌جایی پایانه جنوب دانست و ابراز کرد: پس‌ازاین جابه‌جایی جانمایی جدید پایانه جنوب در اراضی دولتی قرار گرفت که متأسفانه راه و شهرسازی همکاری خوبی با شهرداری برای تحویل زمین نداشت.

وی به مصوبات مکرر شورای ترافیک استان برای تحویل زمین به شهرداری اشاره کرد و گفت: باوجود مصوبات مکرر شورای ترافیک استان و مکاتبات زیادی که با راه و شهرسازی انجام شد اما زمین موردنیاز در اختیار شهرداری قرار نگرفت.

معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قم سپس خروج ساخت پایانه جنوب از دستور کار شهرداری را مطرح کرد و یادآور شد: با توجه به عدم امکان ساخت پایانه جنوب، ساماندهی پایانه خرمشهر به‌عنوان جایگزین آن در دستور کار قرارگرفته و مطالعات آن به مشاور سپرده‌شده است.

ذاکریان از تغییراتی در ساختار پایانه خرمشهر خبر داد و تصریح کرد: احتمالاً با یک تغییراتی پایانه خرمشهر به پایانه غیرمتمرکز جنوبی تبدیل‌شده تا نیاز بخش جنوبی شهر به پایانه مرتفع و با پایان کرونا مشکلات مسافران محورهای جنوبی برای ورود به شهر قم حل شود.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها