موج
کدخبر : ۳۷۶۱۴۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-376141

مدیر منطقه هفت شهرداری قم از اتمام پروژه‌های شاخص هسته مرکزی در سال جاری خبرداد.

به گزارش خبرگزاری موج قم، مجید متین‌فر با اشاره به ویژگی‌های منطقه هفت شهر قم و تشریح پروژه‌های آن اظهار داشت: محدوده جغرافیایی منطقه ۷ در حدود ۴۶۵ هکتار است و از جنوب به ریل راه‌آهن یا پل راهنمایی رانندگی و از شمال به بلوار رضوی و خیابان کیوانفر و بلوار ۱۵ خرداد و از شرق به بلوار عمار یاسر و از غرب به خیابان ۷ تیر و ریل راه‌آهن منتهی می‌شود.

مدیر منطقه هفت شهرداری قم افزود: با سیاست‌گذاری شهردار و شورای اسلامی شهر در هر منطقه، در سال جاری ۱۵۰ میلیارد تومان بودجه عمرانی ویژه منطقه هفت در نظر گرفته شده که نسبت به سنوات قبل از رشد خوبی برخوردار است.

وی با بیان اینکه با توجه به موقعیت حساس منطقه هفت که هسته مرکزی شهر و وجود بارگاه حضرت فاطمه معصومه(س) را شامل می‌شود، تصریح کرد: همچنین با توجه به اینکه سالانه ۲۰ میلیون زائر در قم تردد دارد، لذا این منطقه از ویژگی‌ها و شاخص‌های مهمی برخوردار است.

متین‌فر با تأکید بر اینکه علاوه بر این خدمات ویژه‌ای باید به زائرین و مجاورین ارائه شود، عنوان کرد: تقریباً در دو سال گذشته، بودجه عمرانی قابل‌توجهی در نظر گرفته شده است البته قم از یک عقب‌ماندگی مزمنی رنج می‌برد و منطقه هفت نیز از این قاعده مستثنی نبوده است.

وی با اشاره به برخی از پروژه‌های عمرانی باقی‌مانده از سال‌های قبل خاطرنشان کرد: از ده سال قبل، پروژه‌های زیادی داشتیم که کلنگ زنی شده و به اتمام نرسیده است، با سیاست‌گذاری مدیریت شهری، تعدادی از پروژه‌ها به بهره‌برداری رسید و امسال و چند سال آینده دیگر پروژه‌ها نیز به بهره‌برداری برسد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها