موج
کدخبر : ۳۷۳۳۵۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-373356

رئیس ستاد شهر هوشمند شهرداری قم:

مشاور شهردار در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات گفت: رویکرد مهم اتاق‌های فکر مذکور، حضور نخبگان و کارشناسان شهرداری و دانشگاهی ، احصاء آسیب‌های مهم و اساسی و در نهایت ارائه انواع راهکارهای عملیاتی در حوزه مدیریت شهری است.

همایون یزدان پناه در گفتگو با خبرگزاری موج از قم با اشاره به عملکرد اتاق‌های فکر در شهرداری قم در سال 99 اظهار داشت: در سال گذشته نشست‌های مهمی توسط گروه‌های اندیشه ورز شهرداری قم برگزار شد که نتایج خوبی در تحقق توسعه پایدار شهری به دست آمد.

وی تصریح کرد: در سال 99، اتاق فکر مدیریت و برنامه ریزی، اتاق فکر فرهنگی- اجتماعی و اتاق فکر خدمات شهری و محیط زیست  فعالیت های قابل تقدیری داشتند  و اتاق های فکر حمل و نقل و ترافیک ، مالی و اقتصادی و معماری، شهرسازی نیز  برگزار گردید که موضوعات مهمی را مورد ارزیابی و تجزیه و تحلیل  قرار دادند.

یزدان پناه در مورد خروجی و دستاوردهای اتاق فکر مدیریت و برنامه ریزی بیان کرد: تعیین طرح ارتقاء و توسعه فرهنگ سازمانی شهرداری قم، آسیب شناسی حوزه های ذیل معاونت برنامه ریزی و سرمایه انسانی در عرصه برنامه و بودجه، منابع انسانی، تحول و هوشمندسازی، فناوری اطلاعات و ارتباطات با روش پرسشنامه خبره سنجی از جمله نتایج برپایی این اتاق فکر بوده است.

وی عنوان کرد: همچنین ارزیابی میزان توسعه یافتگی مناطق 8 گانه شهرداری قم در راستای تحقق توسعه متوازن و پایدار شهری و بررسی طرح مطالعاتی مدیریت تعارض منافع در دست بررسی است، ضمنا  الگوی تعامل شوراهای اسلامی شهر و شهرداری‌ها در حوزه مدیریت شهری از دیگر موضوعات مهم در اتاق فکر مدیریت و برنامه ریزی به شمار می‌رود، که در دستور کار قرار دارد.

رئیس ستاد شهرهوشمند شهرداری قم خاطرنشان کرد: در اتاق فکر فرهنگی - اجتماعی نیز به مسائلی همچون طراحی نظام مسائل حوزه فرهنگی اجتماعی شهرداری قم  در حیطه‌  وظایف سازمان فرهنگی، ورزشی از جنبه های  هنری، اجتماعی، شهروندی و گردشگری پراخته شده است.

وی گفت: از طرفی در اتاق فکر خدمات شهری و محیط زیست نیز مسائلی چون احصاء و مساله یابی موضوعات مهم خدمات شهری و سازمان های تابعه و اولویت بندی موضوعات و مشکلات موجود مورد ارزیابی قرار گرفت.

یزدان پناه افزود: طراحی و برگزاری رویداد استارت آپ برای استفاده از ظرفیت‌های گروه های نوپا و شرکت های دانش بنیان در جهت حل مسائل حوزه خدمات شهری از دیگر مسائل مهم در این اتاق فکر است.

وی در مورد مسائل مورد ارزیابی در اتاق فکر حمل و نقل و ترافیک اظهار داشت: طرح بازرسی و ایمنی معابر حادثه خیز شهر قم و تخمین ماتریس پویای مبداء و مقصد سفرها در شبکه حمل و نقل قم از جمله موضوعات مهم در این اتاق فکر به شمار می رود.

وی تصریح کرد: امیدوار است که  اتاق‌های فکر حوزه های شهرسازی، مالی اقتصادی و فنی عمرانی در سال جاری فعالیت بیشتری نموده و به نتایج ملموسی برسند.

رئیس ستاد شهرهوشمند شهرداری قم بیان کرد: قراردادهای مربوط به "برنامه ریزی، تشکیل و مدیریت گروه‌های اندیشه ورز شهرداری قم" در 5 حوزه ماموریتی شامل حمل و نقل،  خدمات شهری و محیط زیست، شهرسازی، عمران و زیربنایی، فرهنگی و اجتماعی توسط دانشگاه قم و در 2 حوزه ماموریتی شامل برنامه ریزی و مدیریت و همچنین مالی و اقتصادی توسط پردیس فارابی دانشگاه تهران برگزار می‌شود.

وی عنوان کرد: همچنین تعداد نشست های برگزار شده در حوزه های مربوطه ، شامل 6 نشست در رابطه با اتاق فکر خدمات شهری و محیط زیست ، 2 نشست اتاق فکر معاونت حمل و نقل و ترافیک، یک نشست در مورد اتاق فکر شهرسازی و معماری، 3 نشست  اتاق فکر فرهنگی اجتماعی و یک نشست اتاق فکر مالی و اقتصادی و 7 نشست  اتاق فکر برنامه ریزی و مدیریت می باشد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها