موج
کدخبر : ۳۵۹۵۸۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-359584

مدیر امور آب و فاضلاب شهر قم گفت: دو شیرخط اصلی بدون اعمال قطع آب در شهر نوسازی شدند.

به گزارش خبرگزاری موج قم، مجتبی وزین افضل با اشاره به انجام مانورهای مستمر بر روی شیرآلات خطوط آبرسانی شهر گفت: در این مانورها کارایی شیرآلات با دقت موردبررسی قرار می‌گیرد و نسبت به رفع اشکالات احتمالی اقدام می‌شود.

وی با بیان اینکه در یکی از مانورهای اخیر، خرابی و عدم قطع کامل آب توسط دو شیر اصلی بر روی خط هزار یزدان و 800 میلی‌متر علی‌آباد گزارش شد، اظهار داشت: با توجه به اینکه این شیرها در  آب‌گیری مخزن یزدان و تأمین آب شهر از اهمیت ویژه‌ای برخوردار هستند تعویض و نوسازی آن‌ها در دستور کار قرار گرفت.

مدیر امور آب و فاضلاب شهر قم با بیان اینکه در صورت عدم کارکرد درست شیرآلات موجود بر روی خط هزار یزدان و 800 ملی متر علی‌آباد در مواقع بحران، مجبور به قطع محدوده وسیعی هستیم، یادآور شد: در همین راستا در کمتر از یک هفته و با هزینه‌ای افزون بر 2 میلیارد و 500 میلیون ریال این شیرآلات تعویض شد.

وی با اشاره به اینکه با اقدامات فنی و مهندسی صورت گرفته تعویض این شیرآلات بدون قطع آب شهر انجام شد، خاطرنشان کرد: با توجه به مسدود بودن ورودی شهری از سمت جعفریه، زمان فعلی مناسب‌ترین زمان برای انجام این پروژه بدون اعمال محدودیت‌های ترافیکی بود که بدون وقفه و با خرید اجناس مورد نیاز به سرعت به پایان رسید.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها