موج
کدخبر : ۳۵۷۹۴۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-357946

شهردار قم با صدور پیامی روز حمل و نقل را تبریک گفت.

به گزارش خبرگزاری موج قم، متن پیام سید مرتضی سقائیان نژاد به شرح زیر است:

همواره در طول تمام ادوار تاریخ دو نیاز عمده حمل و نقل انسان و کالا در شرایط مختلف با اهداف متفاوت وجود داشته است و با حضور این ناوگان، مبدا و مقصد معنا یافت و توانسته فاصله را التیام بخشیده و درفصول مختلف باعث وصل فصل‌‎ها گردد. یکی از نیازهای اولیه انسانی که با توسعه اقتصادی و اجتماعی دامنه گسترده تری پیدا کرده و امروزه جزء یکی از مظاهر تمدن بشمار می‌رود، مسئله حمل ونقل است که با گذشت زمان اهمیت این صنعت در توسعه، بیشتر روشن می‌شود.

حمل‌ و نقل و جابه‌جایی مسافر و کالا در جوامع پیشرفته امروزی از اهمیت زیادی برخوردار است و امروزه حمل و نقل از جمله بخش‌های زیربنایی توسعه محسوب می‌گردد و می‌توان گفت که ناوگان حمل و نقل قانونمدار، توانمند و متعهد است وثمره‌ی اراده و حرکت چنین قانومندی، برکت است.

حمل و نقل شهری و جاده‌ای طیف گسترده‌ای از زنجیره تولید، توزیع، خدمات و استفاده و مصرف کالا را به یکدیگر متصل می‌نماید. اتخاذ روش‌های صحیح حمل ونقلی باعث جهش اقتصادی کشور می‌شود و می‌توان تجربه کشورهای توسعه یافته را بومی سازی نمود و متناسب با نیاز کشور به آنها پاسخ داد.

دامنه‌ی تاثیر حمل و نقل گسترده بوده و دربخش‌های مختلف اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی، زیارتی، گردشگری، آموزشی و حتی سیاسی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و هرچه به صنعت حمل و نقل بیشتر توجه شود شاهد ارتقاء سطح زندگی و کیفیت روابط اجتماعی خواهیم بود.

اما آن‌چه گفته شد تمام ظرفیت این صنعت موثر و متعهد نبود و ما شاهد بودیم که در ایام و شرایط خاص درگیری مردم با بیماری کرونا چگونه به خوبی در کنار مدافعان سلامت خوش درخشیدند و همگامی و همکاری آنان با پزشکان و پرستاران ستودنی است و ضمن رعایت صحیح شرایط و ضوابط، سختی‌های تعاملات و همکاری‌ها را با گذشت و همت آسان ساختند و با عمل به پروتکل‌‎های بهداشتی، پیشگامی خود را عملا نشان دادند.

به پاس خدمات ارزشمند و دلسوزانه ناوگان خستگی ناپذیر حمل و نقل کشور ۲۶ آذرماه مزین به نام روز حمل ونقل و رانندگان گردید که این‌جانب ضمن تبریک این روز خجسته برای همه عزیزان این عرصه، سلامتی، تندرستی و موفقیت ازدرگاه ایزد منان مسالت دارم.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها