موج
کدخبر : ۳۵۷۷۸۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-357780

استاندار قم با صدور پیامی درگذشت مادر شهیدان میرقیصری را تسلیت گفت.

به گزارش خبرگزاری موج قم، متن پیام بهرام سرمست به شرح زیر است:

خبر درگذشت بانو علویه میر قیصری مادر فداکار شهیدان گرانقدر سردار سید محمد و سید احمد و جانباز سید محسن میرقیصری موجب تالم و تاثر فراوان گردید.

در این پیام اضافه شده است: این مادر پرهیزکار و صبور، در راه رضای پروردگار متعال و خشنودی اهل بیت(ع)، از عزیزترین گوهرهای وجود خود گذشت تا ارواح قدسی آن طائران ملکوت، حافظ و پاسدار دین و ضامن عزت و سربلندی نظام اسلامی باشند.

این پیام ادامه یافته است: اینجانب ضایعه درگذشت این بانوی مؤمنه را به شما عزیزان داغدار، خانواده های معظم شهداء و سایر بازماندگان منتسب به این مادر بزرگوار تسلیت عرض نموده و از درگاه ایزد منان رحمت واسعه و علو مرتبه ربانی برای آن فقیده سعیده و همنشینی با فرزندان شهیدش را مسالت می نمایم.

بانو «ستاره سادات میرقیصری» مادر شهیدان سیدمحمد و سید احمد میرقیصری  دیروز در سن ۸۴ سالگی و به دلیل کهولت سن دعوت حق را لبیک گفت و امروز در جوار آستان امامزاده ابراهیم به خاک سپرده شد.

سید احمد میرقیصری متولد مرداد ۱۳۴۴ بود، وی در سن ۱۹ سالگی با عضویت در بسیج عازم جبهه های حق علیه باطل شد و در ۲۱ اسفند ماه سال ۱۳۶۳ در عملیات بدر منطقه شرق دجله به شهادت رسید.

برادرش سردار سید محمد میرقیصری نیز در عملیات بدر فرمانده گردان حضرت رسول (ص) لشکر ۱۷ علی بن ابیطالب(ع) بود، سید محمد دو سال از سید احمد بزرگتر بود. وی پنج روز بعد از شهادت برادر در ۲۶ اسفند ماه، در  عملیات بر اثر اصابت ترکش به سر، سینه و پهلو به شهادت رسید.

برادر دیگرشان سید محسن نیز با حضور در جبهه های حق علیه باطل در ۲۸ اسفند سال ۱۳۶۶ در عملیات والفجر ۱۰ منطقه مریوان به درجه جانبازی نایل شد. 

استان قم بیش از ۶ هزار و ۹۰ شهید تقدیم انقلاب کرده‌ است و در این استان یکهزار و ۲۹۳ شهید از ۹ کشور جهان وجود دارد؛ استان قم همچنین ۱۱ هزار و ۳۶۱ جانباز تقدیم انقلاب اسلامی کرده است

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها