موج
کدخبر : ۳۵۴۹۶۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-354963

مسئول بسیج دانشجویی استان قم:

رفعت نژاد گفت:سازمان بسیج دانشجویی با رویکرد‌های مختلف و با تاسی از فرامین امام راحل و مقام معظم رهبری که در نهایت به تربیت کادر طراز انقلاب اسلامی منجر می‌شود در خدمت نظام و انقلاب است.

به گزارش خبرگزاری موج قم، سرهنگ جواد رفعت نژاد مسئول بسیج دانشجویی استان قم در جمع خبرنگاران قم که به مناسبت سالروز تشکیل بسیج دانشجویی صورت گرفت، با اشاره به تشکیل بسیج توسط بنیان گذار جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت: امام راحل در اوج تهدید و مشکلات و شرایط آن دوران یک فرصت و معجزه‌ای به نام بسیج را تشکیل دادند.

وی خاطرنشان کرد:بسیج دانشجویی در واپسین ماه‌های عمر با برکت حضرت امام خمینی و به فرمان ایشان در دوم آذرماه سال ۶۷ شکل گرفت که اهداف بسیج دانشجویی نیز با تاسی از آرمان‌های ایشان و رهبر فرزانه انقلاب دنبال می‌شود.

وی با اشاره به آمار دانشجویان بسیجی در قم عنوان کرد:از مجموع ۶۰ هزار دانشجو در استان، ۱۵ هزار دانشجو عضو بسیج دانشجویی هستند و یکی از اقدامات مهم سازمان بسیج دانشجویی بر عهده معاونت رشد و کادرسازی است که یکی از مهم‌ترین وظایف این معاونت توانمندسازی کادر متناسب با نیاز‌های انقلاب است.

وی افزود:رسالت نخست بسیج دانشجویی این است که تربیت کادر طراز انقلاب را محقق کرده تا آن‌ها در ماموریت‌های انقلاب اسلامی نقش آفرینی کنند و در همین راستا دوره‌های مختلفی نظیر ولایت و خط امام توسط بسیج دانشجویی برگزار شد.

مسئول بسیج دانشجویی قم با اشاره به اقدامات بسیج دانشجویی در زمینه مقابله با کرونا بیان کرد: قرارگاه شهید قاسمی توسط بسیج دانشجویی در این زمینه شکل گرفت و دبیری آن بر عهده علوم پزشکی بود که تا امروز این قرارگاه برکات زیادی داشته است.

رفعت نژاد افزود:با توجه به کمبود ماسک در استان قم بسیج دانشجویی به این حوزه ورود پیدا کرد و با امکانات ابتدایی توانست نمونه ماسک تهیه و مجوز‌های لازم را دریافت کرده و اقدام به تولید ماسک کنند.

وی همچنین ادامه داد:بسیج دانشجویی قم تا کنون ۲/۵ میلیون ماسک تولید کرده و روزانه ظرفیت تولید ۷۰ هزار ماسک را دارد و ۳۰ هزار لیتر محلول ضد عفونی وارد قم کردیم و به ۱۱ استان ارسال شد و دانشجویان بسیجی به ۲۰ فرمول مختلف در زمینه تولید ژل و محلول ضد عفونی دست پیدا کردند.

رفعت نژاد خاطرنشان کرد:در زمینه کمک مومنانه بیش از ۴ هزار بسته معیشتی میان نیازمندان قمی توزیع شد وبالغ بر ۱ میلیارد تومان جمع آوری گردید و در سامانه ۴۰۳۰ نیز ۶۰ دانشجوی بسیجی فعال شدند و به کمک مرکز بهداشت استان اطلاعات مورد نیاز در زمینه ویروس کرونا را به مردم ارائه دادند.

رفعت نژاد ادامه داد:گروه‌های جهادی زیر نظر بسیح دانشجویی مشغول فعالیت هستند که دو گروه به صورت تخصصی فعالیت می‌کنند که گروه دندانپزشکی در شهر قائم حضور پیدا کرده و افراد نیازمند را به صورت رایگان ویزیت کردند.

وی افزود: در حوزه صنعت نیز قرارگاه جهش تولید در استان قم شکل گرفت که دانشجویان دانشگاه صنعتی ورود پیدا کرده و در راستای پایش واحد‌های تولیدی صنعتی اقدام کردند تا از تعطیلی برخی از شرکت‌ها و تعدیل نیرو جلوگیری شود.

مسئول بسیج دانشجویی قم گفت:قرارگاه شهید احمدی روشن و قرارگاه شهید تهرانی مقدم درزمینه فعالیت‌های پژوهش محور اهتمام دارند.

رفعت نژاد در پایان گفت: فضایی که در کشور مشاهده می‌کنیم و گرفتاری‌های معیشتی همه دارای علاج است و آن فقط نگاه به داخل و اعتماد به نسل جوان و دانشجویان است.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها