موج
کدخبر : ۳۵۴۷۰۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-354709

رئیس پلیس فتا استان قم با توجه به افزایش استفاده نوجوانان و جوانان از بازی‌های آنلاین هشدار داد و گفت: والدین گرامی همان گونه که در فضای حقیقی برروی بازی فرزندان خود نظارت دارند در انتخاب بازی‌های رایانه‌ای فرزندشان نیز باید دقت داشته باشند.

به گزارش خبرگزاری موج قم، سرهنگ علی موالی اظهار داشت: با توجه به برگزاری کلاس‌ها به صورت غیرحضوری در این برهه زمانی، استفاده از فضای مجازی توسط نوجوانان و جوانان و در نتیجه آن بازی‌های آنلاین رشد چشمگیری داشته است.

وی با اشاره به نقش نظارت والدین بر فرزندان خود افزود: برخی از بازی‌های رایانه‌ای حاوی محتواهایی می‌باشد که مناسب سن و جنسیت فرزندشان نبوده و در صورتی که بدون نظارت و همراهی والدین بازی مورد نظر خود را انتخاب کرده باشند آسیب‌هایی را برای آن‌ها به دنبال خواهد داشت.

رئیس پلیس فتا استان در خصوص نحوه انتخاب بازی‌های آنلاین به والدین توصیه کرد: در انتخاب بازی رایانه‌ای به رده بندی سنی آن توجه داشته باشند، قبل از در اختیار قرار دادن بازی محتوای آن را بررسی کنند، همانند فضای حقیقی که در کنار فرزندشان بازی می‌کنند در بازی‌های کامپیوتری و آنلاین نیز فرزندشان را همراهی کنند.

سرهنگ موالی با اشاره به برخی از سوء استفاده‌های صورت گرفته از سوی مجرمان سایبری در بازی‌های آنلاین افزود: والدین گرامی توجه داشته باشند که اطلاعات کارت بانکی خود را برای پرداخت‌های درون برنامه‌ای بازی‌های آنلاین در اختیار فرزندان خود قرار ندهند، توجه کنند که با چه کسانی در جریان بازی در ارتباط می‌باشند و در خصوص حریم خصوصی و آسیب‌های احتمالی آموزش‌های لازم را به فرزندانشان بدهند.

رئیس پلیس فتا استان از شهروندان خواست: هشدار‌های پلیس فتا را جدی بگیرند و در صورت اطلاع از هر گونه فعالیت مجرمانه در فضای ‌مجازی یا پیام‌رسان‌های‌‌ موبایلی موضوع را از طریق نشانی پلیس‌ فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی گزارش کنند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها