موج
کدخبر : ۳۵۴۱۶۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-354167

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان قم گفت: پیشگیری از اعتیاد و آسیب‌های اجتماعی ناشی از آن با ارائه آموزش‌های همگانی و عمومی امکان پذیر است.

به گزارش خبرگزاری موج قم، سرهنگ مهرداد حاجی زاده اظهار داشت: اعتیاد به مواد مخدر یکی از پیچیده ترین و دشوار ترین آسیب‌های اجتماعی است که به طور مستقیم و غیرمستقیم افراد زیادی را تحت تاثیر قرار داده و گرفتار کرده است.

وی اعتیاد به مواد مخدر را به عنوان منبع و منشاء بسیاری جرایم و آسیب‌ها در سطح جامعه دانست و بیان داشت: مواد مخدر باعث ترویج و گسترش جرایم در جامعه می شود،بنابراین خرید و فروش مواد افیونی، افراد زیادی را به چرخه ارتکاب جرم وارد می کند که به نوعی خود را با مصرف آن، آلوده و از جرگه انسان های مفید و ارزشمند خارج می شوند.

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان با اشاره به پیشگام بودن کشور در مبارزه با مواد مخدر در سطح جهان و مقایسه نوع نگاه مسئولان ایران و جهان در این زمینه ، گفت: کشور ما با باورها و اعتقادات مذهبی و فرهنگی خود در این خصوص اقدامات ارزنده‌ای را در عرصه های مختلف برجای گذاشته و در این راه نیز شهدای زیادی را در مبارزه با سوداگران مواد افیونی تقدیم کرده است.

وی سلامت جامعه را در گرو حل معضل مواد مخدر دانست و افزود: پیشگیری از گرایش جوانان و خانواده‌ها به سمت اعتیاد، مستلزم ارتقاء سطح دانش عمومی و آگاهی از آثار مخرب سوء مصرف مواد مخدر است  بنابراین آموزش مهارت‌های زندگی می تواند عاملی مهم در گرایش پیدا نکردن افراد به سمت معضل اعتیاد باشد.

سرهنگ حاجی زاده سقوط ارزش‌ها و انحطاط آموزه های فرهنگی ،اجتماعی و اخلاقی را از عواقب ویرانگر مواد مخدر برشمرد و گفت: خانواده آسیب پذیرترین نهاد اجتماعی در حوزه آسیب‌های ناشی از اعتیاد در جامعه است و برای دور نگه داشتن جوانان از این بلای خانمان سوز، نهادهایی چون آموزش و پرورش، مؤسسات فرهنگی و ورزشی، نیروهای مسلح و مراکز علمی و حوزوی می‌توانند بسیار مفید و ثمربخش باشند.

 

 

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها