موج
کدخبر : ۳۴۸۱۶۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-348161

امام جمعه قم:

امام جمعه قم خواستار خدمت رسانی بیشتر و منسجم تر به محرومان شد و گفت: رسیدگی به معیشت مردم باید اولویت اول همه کارهای شما باشد.

به گزارش خبرگزاری موج قم، آیت الله حسینی بوشهری، امام جمعه قم با اشاره به اینکه کمیته امداد به دست مبارک حضرت امام (ره) بنیانگذاری شد و منشاء خیرات و برکات فراوانی تاکنون و درآینده بوده و خواهد بود گفت: این نهاد درحال حاضر پناهگاهی مطمئن برای کسانی است که احساس می کنند در زندگی دچار مشکل و بحران شده اند.

وی با بیان اینکه اسلام علاوه بر ابعاد عبادی، اخلاقی، فرهنگی و ابعاد گوناگون دیگر تأکید فراوانی در بعد اجتماعی دارد تأکید کرد: کار شما هم که خدمت به خلق خداست تحقق بخشیده به دستورات اسلام در جامعه اسلامی است.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با ابراز خرسندی از اینکه مجموعه مدیران و کارکنان کمیته امداد، برای خدمت به محرومان و نیازمندان نگاه خالصانه و صادقانه دارند گفت: در اسلام نگاه خوب و محبت آمیز به بندگان خدا و تلاش برای رفع مشکلات آنها به ویژه فقرا عبادت است.

وی شرایط دشورا اقتصادی کشور را خاطر نشان کرد و گفت: با وجود بحران های اقتصادی که حتی خیران هم به آنها دچار شده اند طبیعی است که درآمدهای کمیته امداد و کمک های مردمی به نیازمندان کم شود ولی فطرت پاک مردم و نوعدوستی آنها باعث شده است که حتی در این شرایط بیشتر به یاد فقرا باشند و به آنها کمک کنند.

عضو مجلس خبرگان رهبری با تأکید بر اینکه مدیران جامعه اسلامی به ویژه کمیته امداد مسئولیت سنگینی به دوش دارند گفت: حتما خدمات رسانی ها را اولویت بندی کنید.

 وی با تأکید بر اینکه رسیدگی به معیشت مردم باید اولویت اول همه کارهای شما باشد تصریح کرد: نگران این هستیم که پایه های دینی و ایمانی افراد به خاطر گرسنگی و مشکلات معیشتی دستخوش انحراف قرار بگیرد.

آیت الله حسینی بوشهری توجه به مسائل فرهنگی مددجویان را اولویت دوم فعالیت های کمیته امداد عنوان و اظهار کرد: باید طوری کار کنید که مددجویان شما به ویژه فرزندان آنها در مسیر اسلام و انقلاب بمانند.

وی توجه به توانمندی مددجویان تحت حمایت کمیته امداد را نیز یادآور شد و تأکید کرد: از مشاغل خانگی غافل نشوید که نه تنها به اقتصاد کشور کمک می کند بلکه بسیاری از آسیب های مهم اجتماعی را کاهش می دهد.

امام جمعه قم از حضور مدیرکل کمیته امداد استان گیلان و شیوه تبادل نظر کمیته های امداد کشور استقبال و تأکید کرد: خوب است که از این تبادل نظرها مجموعه ای تدوین شود تا خدمت رسانی به فقرا و محرومان بیشتر و منسجم تر انجام شود.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها