موج
کدخبر : ۳۴۷۱۸۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-347184

رئیس ستاد شهر هوشمند شهرداری قم:

رئیس ستاد شهر هوشمند شهرداری قم گفت: هیئت‌های اندیشه‌ورز ( اتاق فکر شهرداری قم ) با مراکز علمی و پژوهشی استان و با مشارکت دانشگاه قم و پردیس فارابی دانشگاه تهران تشکیل می‌شوند.

همایون یزدان پناه در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری موج از قم، با اشاره به تلاش‌های شهرداری قم در جهت هوشمندسازی و بهره‌گیری از ظرفیت‌های پژوهشی و علمی استان و کشور  اظهار داشت: معضلات و مشکلات شهری با ارائه راهکارهای علمی قابل رفع می باشند.

رئیس ستاد شهر هوشمند شهرداری قم افزود: در این راستا اتاق های فکر شهرداری قم با همکاری مراکز علمی و پژوهشی و با مشارکت دانشگاه قم و پردیس فارابی تهران تشکیل شده و در حال گسترش می باشد.

وی تصریح کرد: نشست های  متعددی در چند حوزه مهم مدیریت شهری برگزار شده است  که از این میان موضوعاتی چون خدمات شهری  ، حمل و نقل شهری و  همچنین مدیریت و برنامه‌ریزی شهر ،  به عنوان مسائل مهم و محوری  پیشتاز بوده اند  و در هیئت‌های اندیشه ورز مورد بررسی  علمی قرار گرفته اند

یزدان پناه عنوان کرد: موضوعات و مسائل مهم دیگری همچون  فنی ، عمرانی  ، درآمد پایدار و اقتصاد شهری ، فرهنگی ، اجتماعی و همچنین شهرسازی و معماری شهری  نیز از جمله مواردی هستند  که در هیئت‌های اندیشه‌ورز  مربوطه مورد بررسی‌های علمی و پژوهشی قرار خواهند گرفت.

وی خاطرنشان کرد: اگر بررسی  علمی مسائل شهری در میان‌مدت و بلند‌مدت  در یک زمان مثلا 5 تا 10 سال ادامه یافته و نهادینه شوند ،  قطعا به حول و قوه الهی اتفاقات خوبی در تعامل مراکز علمی و پژوهشی با حوزه اجرایی یعنی شهرداری ایجاد می‌شود.

رئیس ستاد شهر هوشمند شهرداری قم بیان کرد: ارتقای کیفیت و اثر بخشی بیشتر در راستای رسیدن به اهداف عالیه در روند اجرای بسیاری از طرح‌ها و پروژه‌ها و برنامه‌ها در حوزه های مدیریت شهری با کمک اتاق های فکر امکان‌پذیر است و اگر این گونه فعالیت‌های علمی و پژوهشی در سایر حوزه های مدیریت شهری نیز باب شود، بسیاری از مشکلات شهروندان در سطح شهر مرتفع  می‌شود.

وی گفت: تشکیل هیئت‌های اندیشه‌ورز و اتاق فکر شهرداری قم گرچه  با مراکز علمی و پژوهشی استانی است ولی در واقع یک  اقدام ملی و در سطح کشور  تلقی می شود  و آثار و برکات زیادی برای کلیه شهرهای کشور  در این تعامل (  نخبگان علمی و پژوهشی  با مسئولین اجرائی شهر )  به دست می‌آید.

یزدان پناه همچنین با اشاره به انعقاد قرارداد برنامه ریزی افزایش بهره‌وری جهت استقرار چرخه آن در شهرداری قم به عنوان یک رویداد مهم کیفی دیگر  اظهار داشت:  فعالیت های برنامه‌ریزی جهت  افزایش بهره‌وری  در شهرداری قم در این قرارداد شروع شده است که با همراهی شرکت مشاور صاحب صلاحیت ،  ان شا ا... بتوانیم  طرح استقرار مناسب آن را  تا آخر سال جاری ارائه داده و به دنبال  عملیاتی شدن آن باشیم .

وی تصریح کرد: این طرح براساس یک برنامه منسجم و علمی پیش می‌رود که پس از مشاوره‌ در سطح عالی و با برنامه‌ای منسجم بتوان در افزایش بهره‌وری شهرداری به ایده‌های خوبی دست یافت.

رئیس ستاد شهر هوشمند شهرداری قم بیان کرد: قرارداد مجزایی در این باره منعقد و پیمانکار و مشاور عالی نیز انتخاب شده است و طرح مرحله به مرحله پیش می‌رود و اگر تا آخر سال اجرای آن اتمام یابد از سال آینده شروع اجرای چرخه بهره وری در شهرداری قم به صورت علمی و کاربردی کلید می‌خورد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها