موج
کدخبر : ۳۴۰۸۲۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-340825

نماینده ولی فقیه در سپاه امام علی ابن ابیطالب (ع) قم:

نماینده ولی فقیه در سپاه قم گفت: به فرموده پیامبر اکرم (ص): برای هر چیز در عالم، اساس و بنیانی وجود دارد و اساس اسلام، دوستی و محبت ما اهل بیت است.

به گزارش خبرگزاری موج قم، حجت الاسلام سید حسن اکبری نماینده ولی فقیه در سپاه امام علی ابن ابیطالب(ع) ، در گفت‌وگویی در خصوص غدیر و ارتباط آن با دین اظهار داشت: به فرموده خداوند تبارک و تعالی" دینی را فرستادیم که بشر را به سمت خدا هدایت می‌کند و باید به امام، که کمال واقعی دین است، دسترسی یابند" و با انتخاب حضرت علی علیه السلام دین را کامل نمود و از هر آن چه نعمت، که در عالم وجود دارد، اساسی ترین، سرآمدترین و کامل‌ترین آن نعمات "نعمت ولایت" را برشمرد.

وی "غدیر" را اساس دین دانست و به سخن پیامبر صلوات الله علیه اشاره نمود که لباس، پوشش و زینت اسلام، "حیا"ست و تکیه گاه در اسلام  عفاف، پرهیز از خطا و خدا را شاهد و حاضردانستن است،" هم چنین می‌فرماید: "برای هر چیز در عالم، اساس و بنیانی وجود دارد و اساس اسلام، دوستی و محبت ما اهل بیت است و نه تنها دوستی مصطلح، بلکه از عمق جان توام با پیروی از امام زمان، و قبول کلام امام که "نور" می‌باشد و انسان همواره باید با نور زندگی کند و این انوار، ولی خدا در زمین می‌باشند همان گونه که خدا، ولی انسان است و گوش فرا دادن به فرامینش، نجات از تاریکی است. "

حجت الاسلام اکبری به کلام معروف پیامبر درغدیر و دعا و نفرین در حق دوستداران و دشمنان خاندانش اشاره نمود و اساس و ساختار عالم را امیرالمومنین (ع) دانست و با تعابیر صراط مستقیم، شخصیت برجسته و قدرتمند، جوانمرد و مبارز میدان، از ایشان یاد کرد و افزود: بنای دین اسلام بر پنج پایه اصلی"نماز، زکات، حج، روزه و ولایت"استوار است و چنان در همه روایات به امر "ولایت" تصریح شده که به سایر مولفه‌های دین سفارش نشده است، پس اگر بخواهیم نماز در جایگاه خودش باقی بماند باید ولایت داشته باشیم یعنی در دین بدون ولایت، نماز، زکات، حج و جهاد پذیرفته نمی‌شود.

وی در تجمیع سخنانش خاطر نشان کرد: تمام آنچه در باب علی (ع) صادر شد در وجود مبارک امام عصر (روحی و ارواح العالمین لتراب مقدمه فدا) قرار دارد و در پاسخ به سوال مردم در زمان آغاز غیبت کبری، که در زمان مشکل به سراغ چه کسی بروند، فرمودند: "سراغ کسانی بروید که با ما، یا از ما، سخن می‌گویند" و این‌ها فقها هستند که فهم لازم و قدرت انتقال پیام را دارند و همواره بر سر راه مردم چراغ‌هایی روشن می‌کنند که مردم راهشان را ادامه دهند و پیوسته از خدا مدد می‌جویند".. ثبت اقدامنا... "و شاخص آن، امروز"ولایت فقیه"می باشد که ایشان از خصیصه های، ولی فقیه که"صیانت نفس، حافظ دین، جسور، قدرتمند، مدیر، مدبر و هدایتگر مردم، راهنما، همراه و دلسوزو ثابت قدم" می‌باشد، برخوردارند.

نماینده ولی فقیه در سپاه امام علی ابن ابیطالب (ع) قم در خاتمه در این"ایام الله غدیر" از خداوند توفیق شناخت قدر و منزلت امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف و قرار گرفتن در مسیر هدایت را درخواست نمود.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها