موج
کدخبر : ۳۳۸۹۴۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-338945

رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه قم:

رییس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه قم با اشاره به چهل و یکمین سالگرد برپایی نماز جمعه، گفت: این فریضه سیاسی و عبادی قدرت نرم انقلاب اسلامی است.

به گزارش خبرگزاری موج قم، حجت‌الاسلام‌ محمدباقر ولدان در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه قم افزود: نماز جمعه قلب فرهنگی شهر و پشتوانه مستمر معنوی و اخلاقی است.

وی شعار امسال سالگرد برپایی نماز جمعه در کشور را مورد توجه قرار داد و افزود: "ایران قوی، همبستگی ملی و مسوولیت اجتماعی" به عنوان شعار امسال برگزیده‌شده است.

ولدان با اشاره تاثیرات فریضه عبادی سیاسی نماز جمعه ابراز داشت: نماز جمعه دل‌ها را با یکدیگر نزدیک‌تر کرده و رابطه بین امام و امت را تقویت می‌کند و یک تمرین برای بیعت با امام عصر(عج) است.

رییس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه قم تصریح کرد: نماز جمعه قم ازنظر کمی و کیفی با امامت اسوه‌های برتر اخلاق و علم سرآمد نمازهای جمعه کشور است.

مصلی قم امروز به یک قرارگاه تبدیل‌شده است و این مکان هرروز میزبان گروه‌های زیادی از تشکل‌های مردمی و دولتی برای برگزاری برنامه‌های فرهنگی، اجتماعی، برپایی نمایشگاه‌ها و رقابت‌های ورزشی شده است.

ولدان یادآور شد: تمام ویژگی‌های قرارگاه مردمی که بخشی از نیازهای مردم در قالب آن برطرف شده در مصلی قدس به وجود آمده است.

رییس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه قم ابراز کرد: برپایی نماز جمعه در قم بعد از بازگشایی مجدد با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی و وسایل حفاظت فردی انجام می‌گیرد.

اولین نماز جمعه بعد از انقلاب اسلامی در تاریخ ۵ مردادماه سال ۵۸ به امامت آیت الله سید محمود طالقانی در دانشگاه تهران اقامه شد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها