موج
کدخبر : ۳۳۸۳۱۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-338315

رئیس پلیس فتا استان قم از تاثیرات بازی های آنلاین بر شیوع رفتارهای پرخاشگرانه کودکان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج قم، سرهنگ علی موالی در گفت‌وگویی، اظهارداشت: در دنیای امروزی با گسترش تکنولوژی، هر روز شاهد عرضه یک محصول جدید از بازی‌های رایانه‌ای در بازار هستیم و با توجه به اینکه این بازی‌ها به بخش جدایی ناپذیری از زندگی کودکان و نوجوانان تبدیل شده اند و زمان زیادی از کودکان را می‌گیرد، آیا والدین تا به حال از خود پرسیده‌اند که چرا فرزند ما تا این حد درگیر رایانه و موبایل شده است؟

وی گفت‌: با کمی تامل به این موضوع پی خواهیم برد که بازی‌های آنلاین به دلیل طراحی هوشمندانه‌‌ای که دارند گام به گام مخاطب را جذب می کند و به تدریج با شناسایی نیازهای عاطفی آنان را مورد هدف قرار می‌دهند.

سرهنگ موالی تصریح کرد‌: یکی از تهدیدات مهم بازی‌های آنلاین عادی سازی رابطه دختر و پسر می‌باشد که کاربران به بهانه پیشبرد اهداف بازی وارد چت شده و رابطه عاطفی برقرار می‌نمایند.

رئیس پلیس فتا استان قم از دیگر خطرات بازی‌های رایانه‌ای را افزایش رفتارهای پرخاشگرانه  دانست و افزود:‌ انزوای اجتماعی و دور شدن از کانون گرم خانواده‌، یادگیری ارزش‌های غلط‌، افت تحصیلی به دلیل صرف کردن مدت زمان زیاد با بازی‌ها واز همه مهمتر افزایش علائم اختلالات عاطفی و رفتاری و از آسیب‌های دیگر بازی‌های رایانه‌ای است که نباید آنها را نادیده گرفت.

سرهنگ موالی به والدین توصیه کرد: حتما در انتخاب بازی برای کودکان به رده سنی و نوع بازی دقت داشته باشند و بازی‌های را متناسب با سن، جنس و روحیات فرزند خود انتخاب کنند.

رئیس پلیس فتا استان قم گفت: شهروندان در صورت مواجهه با موارد مشکوک و یا اخذ مشاوره و راهنمایی می توانند به بخش فوریت‌های سایبری سایت رسمی پلیس فتا به نشانی www.cyberpolice.ir  مراجعه یا در ساعات اداری با شماره تماس 02521824217 و در ساعات غیر اداری با شماره 096380 تماس بگیرند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها