موج
کدخبر : ۳۳۶۱۱۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-336119

آیت الله اعرافی:

مدیر حوزه‌های علمیه کشور اهمیت افزایش صادرات غیرنفتی را مورد اشاره قرار داد و گفت: در بخش صادرات باید به دنبال فرصت‌های جدیدی رسانه‌ای باشیم و از هیچ چراغ سبزی به‌راحتی عبور نکنیم.

به گزارش خبرگزاری موج قم، آیت الله علیرضا اعرافی در دیدار حسین مدرس خیابانی سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت در قم، ابراز داشت: با صادرات کالاهای ساخت داخل می‌توان بندناف اقتصاد را از نفت قطع کرد.

مدیر حوزه‌های علمیه بیان کرد: از وزارت صنعت، معدن و تجارت انتظار می‌رود مشکلات و دغدغه‌های تولیدکنندگان و فعالان اقتصادی را تا رسیدن به نقطه مطلوب و رفع گرفتاری‌ها دنبال کند.

اعرافی یادآور شد: برخی بانک‌ها به رسالت‌های خود در حوزه تولید و صنعت به‌درستی عمل نمی‌کنند، هر جا که بنای بانک‌ها بر همفکری و همکاری بوده مشکلات برطرف شده است.

اعرافی گفت: وزارت صنعت، معدن و تجارت در رابطه با استقرار کالاهای کم آب بر و اصل صرفه‌جویی در مصرف آب و کاهش آلاینده‌های زیست‌محیطی برنامه‌ریزی کند.

امام‌جمعه قم ابراز داشت: واقعیت "فرار مغزها" از مسائلی است که همواره ما را رنج می‌دهد و باید زیرساخت‌های لازم برای نقش‌آفرینی و خودنمایی آن‌ها فراهم شود.

وی اظهار داشت:وزارت صنعت، معدن و تجارت در مسیر خودکفایی زنجیره تولید در صنایع ساخت داخل برای قطع وابستگی به غرب اهتمام بیشتری به خرج دهد.

امام‌جمعه قم افزود: هر شاخه صنعت و تجارت نیازمند یک پیوست فرهنگی است تا تاثیر آن را در محیط خانواده، اجتماع و محیط‌زیست مشخص کند.

اعرافی خاطرنشان کرد: در طول سالهای گذشته نسبت به پیوست فرهنگی صنایع و تولیدات صنعتی توجه قابل‌اعتنایی نشده است.

وی ابراز داشت: حوزه علمیه در توسعه فرهنگ کار و اشتغال نقش برجسته دارد و آمادگی دارد در این زمینه با واحدهای صنعتی و تولیدی همکاری کند.

وی یادآور شد: علاوه بر ۷۰ هزار دانشجوی مراکز آموزش عالی بیش از ۱۰۰ هزار طلبه ایرانی و خارجی در حوزه علمیه قم مشغول تحصیل هستند.

عضو فقهای شورای نگهبان گفت: قم خط فرمان داخل و خارج کشور در مسائل علمی و فرهنگی است و نقش پررنگی در این زمینه دارد.

اعرافی تصریح کرد: مطالبه گری در کنار پاسخگویی و مسوولیت پذیری هدف‌گذاری مهم حوزه‌های علمیه در افق‌های بلندمدت است.

عضو فقهای شورای نگهبان در ادامه بیان داشت: ایران در مساله کرونا خوش درخشید و در حوزه معنویت، اخلاق، تاب آوری نظام سلامت و اقتصادی گام های بلندی برداشت.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها