موج
کدخبر : ۳۳۶۱۱۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-336118

سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت خبرداد؛

سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت با اعلام اینکه امسال ۱۲ میلیون دستگاه ماشین لباس‌شویی در کشور تولید خواهد شد گفت: ظرفیت واقعی کشور در تولید این محصول ۲۰ میلیون دستگاه است.

به گزارش خبرگزاری موج قم، حسین مدرس خیابانی در حاشیه بازدید از طرح‌های صنعتی قم در گفت‌وگو با خبرنگاران، با اشاره به اینکه تا پایان سال جاری یکهزار و ۵۰۰ واحد راکد شهرک‌های صنعتی کشور به چرخه تولید بازخواهد گشت، اظهار کرد: در سه ماه گذشته ۲۱۱ واحد راکد صنعتی کشور به مدار تولید بازگشته است.

سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت افزود: سیستم‌های بانکی، بیمه و مالیات بر تولیدات کشور سایه انداخته‌اند و انتظار می‌رود که در این مسیر تعاملات خود را بیشتر کنند.

وی همچنین تصریح کرد: منشأ مشکلات حوزه صنعت که از آن گاهی به تحریم‌های داخلی یاد می‌شود بیرون از کشور و از اثرات مخرب تحریم‌های همه‌جانبه غرب است.

وی گفت: ۲۰۰ طرح بزرگ صنعتی با اعتبار ۱۷۰ هزار میلیارد تومانی تا پایان سال جاری با وجود تمام موانع ارزی و تحریم های بی سابقه خارجی به بهره برداری خواهد رسید.

مدرس خیابانی ابراز داشت: در سه‌ماهه اول سال جاری تولید لباس‌شویی در کشور نسبت به سال گذشته ۱۰۰ درصد رشد داشته است.

وی یادآور شد: کیفیت لباس‌شویی‌های تولید داخل قابل ‌رقابت با نمونه‌های خارجی است و تنها مشکل ایران در این رابطه برند سازی و عدم معرفی آن‌ها توسط رسانه‌های جمعی و حوزه تبلیغات است.

مدرس خیابانی ابراز داشت: ترکیب لوازم‌خانگی در کشور نسبت به گذشته کاملا متفاوت شده و کالاهای ساخت داخل وارد سبد مصرفی مردم شده است.

سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت تصریح کرد: قم در تولید لوازم‌خانگی به‌ویژه در شهرک محمودآباد یکی از قطب‌ها و امیدهای آینده کشور خواهد بود.

وی تصریح کرد: تنها راه نجات کشور تولید و داخلی سازی قطعات صنعتی در تمام حوزه‌های تولیدی است.

حسین مدرس خیابانی سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت در سفر به قم ضمن بازدید و افتتاح چند طرح صنعتی با حجج اسلام سید محمد سعیدی تولیت حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه(س) و علی رضا اعرافی مدیرحوزه های علمیه دیدار کرد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها