موج
کدخبر : ۳۳۵۲۲۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-335220

مدیرکل امور بانوان استانداری قم:

مدیرکل امور بانوان استانداری قم گفت: روز دختر یک حرکت نمادین برای گوشزد کردن شخصیت حضرت معصومه(س) و ترویج ابعاد زندگانی آن حضرت و الگو سازی در میان بانوان و دختران جامعه است.

به گزارش خبرگزاری موج قم، صدیقه صدیق تقی زاده در  آیین جشن میلاد حضرت معصومه(س) و چهارمین جشنواره تجلیل از دختران برتر و نمونه قم موسوم به شمیم ریحان که با حضور بهرام سرمست استاندار قم در تالار کرامت استانداری قم برگزار شد، اظهار داشت: امسال شیوه انتخاب دختران نمونه قم تغییر پیدا کرد، و علاوه بر اینکه از دستگاه ها استفاده شد، یک فراخوان عمومی نیز از طریق پیام رسان های مختلف صورت گرفت تا دختران علاقمند به شرکت در این جشنواره مستندات، رزومه و پیشینه کاری و تحصیلی خود را ارسال کنند.

تقی زاده گفت: دختر نمونه بانوی کار آفرین، دختر نمونه ورزشکار، دختر نمونه دانشجو، دختر نمونه فعال اجتماعی، دختر نمونه هنری، دختر نمونه رسانه ای، دختر نمونه روستایی، دختر نمونه پژوهشگر، دختر نمونه بسیجی، دختر نمونه گردشگری، دختر نمونه معلول با توانمندی های خاص، دختر نمونه فعال هلال احمر و دختر نمونه فرزند شهید با دستاوردهای خاص از جمله ۱۵ رشته در نظر گرفته شده برای این جشنواره بود.

وی با بیان اینکه هیات داورانی نیز از بین جوانان نخبه قم برای بررسی سوابق انتخاب شد افزود: از بین ۷۰ رزومه ارسال شده به دبیرخانه ۱۴ مورد به عنوان برتر شناخته شدند.

تقی زاده یادآور شد: در نخستین دوره این جشنواره ۱۰ دختر و در دومین و سومین دوره آن نیز به ترتیب ۱۳ و ۱۱ دختر به عنوان نمونه برگزیده شده بودند.

مدیرکل بانوان استانداری در بخش دیگری از سخنان خود حضرت معصومه را نماد عزت و عظمت و بزرگی جایگاه زن در اندیشه دینی و مکتب اهل بیت عنوان کرد و گفت: آن حضرت علاوه بر برخورداری از مراتب علمی و فضل فردی در صحنه های اجتماعی نیز حصور بسیار موثر و تاثیرگذاری داشت.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها