موج
کدخبر : ۳۳۲۸۳۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-332838

معاون وزیر راه و شهرسازی خبرداد؛

معاون وزیر راه و شهرسازی از بخشودگی ۵۰ درصدی هزینه معماری و نظام‌مهندسی در قالب تفاهم‌نامه سازمان نظام‌مهندسی و معاونت عمرانی وزارت کشور خرداد و هدف از این تخفیف‌ها را تشویق مالکان بافت فرسوده در نوسازی منازل بیان کرد.

به گزارش خبرگزاری موج قم، مهدی عبوری در نشست ستاد بازآفرینی استان قم، با اشاره به اینکه بر اساس تفاهم‌نامه سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور و همکاری شهردارها و شوراها با ستاد بازآفرینی، هزینه پروانه ساخت در بافت فرسوده رایگان شد، اظهار کرد: پیش‌ازاین ساخت بنای مسکونی در بافت فرسوده شامل ۵۰ درصد تخفیف در هزینه پروانه ساخت بود که با این تفاهم‌نامه بخشودگی ۱۰۰ درصدی اعمال می‌شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی اضافه کرد: برای انبوه‌سازان در کلان‌شهرها که دارای گواهی‌نامه مورد تایید هستند مبلغ ۲ میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال برای هر واحد مسکونی بدون سپرده شامل ۵۰۰ میلیون ریال از محل تبصره ۹ درصد و یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال ۱۸ درصد و ۱۲۰ ماهه در نظر گرفته ‌شدهاست.

عبوری بیان کرد: همچنین برای افراد خودمالک در نوسازی، ۵۰۰ میلیون ریال ۹ درصد و ۵۰۰ میلیون ریال ۱۸درصد و ۴۰۰ میلیون ۴ درصد پرداخت می‌شود.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها