موج
کدخبر : ۳۳۱۰۱۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-331017

رئیس پلیس فتا استان قم خبرداد؛

رئیس پلیس فتا استان قم گفت: بعضی کلاهبرداران با ارسال پیامک به صاحبان آگهی‌های ثبت شده در سایت‌های تبلیغاتی همچون دیوار و شیپور آنها را به صفحات فیشینگ هدایت می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری موج قم، سرهنگ علی موالی در گفت‌وگویی، اظهار داشت: بعضی کلاهبرداران با نصب نرم افزار دیوار و شیپور و سایر نرم افزارهای فروش اجناس دست دوم در گوشی خود بصورت مداوم آگهی‌های ثبت شده را رصد می‌کنند.

وی افزود: کلاهبردار سپس با انتخاب بعضی آگهی‌ها شماره تماس صاحب آگهی را پیدا کرده و سپس با ارسال پیامکی از یک شماره سامانه پیامکی به مالک آگهی از وی درخواست می‌کند که با مراجعه به لینک موجود در پیامک مبلغی واریز کند تا آگهی وی منتشر شود.

سرهنگ موالی اضافه کرد: بعضی کلاهبرداران با ارسال پیامک به صاحبان آگهی‌های ثبت شده در سایت‌های تبلیغاتی همچون دیوار و شیپور آن‌ها را به صفحات فیشینگ هدایت می‌کنند.

رئیس پلیس فتا استان ادامه داد: مالک آگهی که از زمان انتشار آن اطلاعی ندارد، سعی می‌کند تا وجه مورد نظر را در لینک درج شده در پیامک واریز کند، غافل از اینکه لینک پرداخت ارائه شده توسط کلاهبردار جعلی است.

سرهنگ موالی بیان داشت: کاربران بایستی هوشیار بوده در صورت مراجعه به لینک موجود در آگهی در دام فیشینگ گرفتار خواهند شد و اطلاعات حساب بانکی خود را افشا می‌کنند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها