موج
کدخبر : ۳۳۰۱۰۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-330106

آیت الله اعرافی:

مدیر حوزه‌های علمیه به حرکت پرشور طلاب جهادی در موضوع مقابله با ویروس کرونا اشاره کرد و گفت: طلاب و فضلا حضور بسیار مناسبی در این جریان داشته و شورای هماهنگی نهادهای حوزوی و ستاد حوادث غیرمترقبه حوزه نیز در راستای انسجام بیشتر طلاب و فضلا به این موضوع ورود کرده تا جبهه‌ای قوی تشکیل شده و نقش حوزه به خوبی ایفا شود.

به گزارش خبرگزاری موج قم، آیت الله علیرضا اعرافی  در دیدار رئیس و هیأت رئیسه مجمع نمایندگان طلاب قم با اشاره به اینکه حوزه باید به عنوان قلب تپنده خون تازه را به جامعه تزریق کند، اظهار کرد: در مواردی هنوز باور اینکه ما می‌توانیم کارهای مختلفی انجام دهیم در ما شکل نگرفته است و در همین راستا نیز با هدف ورود در کارهایی که حوزه و حوزویان می‌توانند انجام دهند طرح آمایش سرزمینی به تدوین رسیده است.

وی ابراز داشت: ستاد حوزوی بحران و حوادث غیرمترقبه از زمان زلزله کرمانشاه فعالیت خود را آغاز کرد و در موضوع سیل و کرونا نیز کارهای مناسبی داشته است؛ البته ارزش اصلی این کارها با طلابی است که جانفشانی کرده و در خط مقدم حضور داشتند و به صورت خودجوش در این مشکلات وارد شده اند و جا دارد مجددا از تمام این عزیزان تشکر داشته باشم.

مدیر حوزه‌های علمیه یادآور شد: ستاد حوزوی بحران و حوادث غیرمترقبه تلاش کرده است تا بلندگوی طلاب جهادی بوده و حمایت هایی را داشته باشد و به آن کمک کند.

عضو فقهای شورای نگهبان خاطرنشان ساخت: ظرفیت حوزه در این بخش، ظرفیت بسیار بالایی است و حضور روحانیت در این عرصه، حضور بسیار قوی، منسجم و خیره کننده ای بود.

امام جمعه قم تصریح کرد: طلاب در بخش های مختلفی همچون حضور در بیمارستان ها، ارائه مشاوره، انجام مباحث مرتبط با دفن و کفن اموات کرونایی، پاسخ به سؤالات و شبهات، ضدعفونی شهرها و معابر و ... حضور بسیار مناسب و منسجمی داشته اند.

وی خاطرنشان ساخت: نکته دوم در بحث درون حوزوی، حمایت از حرکت های جهادی و خودجوش طلاب و فضلا بود تا حمایت های لازم از آنان صورت بپذیرد.

مدیر حوزه های علمیه عدم توقف نظام علمی حوزه های علمیه را نکته بعدی در موضوع درون حوزوی دانست و گفت: حوزه های علمیه پس از تعطیلی دروس به دلیل ویروس کرونا، دروس مجازی را در دستور کار قرار داد که باید اعلام کنیم امروز در سطح یک حوزه قریب به ۹۵ درصد فعالیت ها به خوبی از طریق فضای مجازی صورت گرفته و طلاب ما در دروس سطح یک عمدتا نسبت به سال های قبل، جلوتر هستند.

عضو فقهای شورای نگهبان بیان داشت: تمام اساتید حوزه در موضوع تدریس مجازی طلاب، پای کار بوده و به جای مباحثه تلاش شد تقریر روزانه داشته باشند و ارتباط های آنلاین و آفلاین خوبی میان طلاب و اساتید محترم صورت پذیرفت.

وی تصریح کرد: ما یک تفکر عمیق اعتقادی داریم که می تواند دردهای بشر را معالجه کند و این مهمترین پیام کرونا بوده و کاری است که حوزه باید به بشر ارائه دهد.

اعرافی ادامه داد: امروز شاهد الگویی در داخل کشور متشکل از جریان انقلابی، جریان بسیجی، حوزویان، مسئولین خدوم کشور و ... بودیم که همراه با آرامش و طمأنینه بوده و در کنار آن، توجه به علم و دانش داشت و ما را قادر کرد که کارهای بزرگی را انجام دهیم؛ پیام اعتماد به خویشتن، تأکید بر خودکفایی، فرهنگ و اقتصاد مقاومتی و تأمین زیرساخت هاست.

وی با تأکید بر اینکه باید متکی بر داشته های داخلی باشیم، یادآور شد: در نامه ای به وزیر ارتباطات تأکید کرده ایم که مشکل زیرساخت های فضای مجازی کشور باید حل شود؛ شبکه ملی اطلاعات و فضای مجازی ما باید به گونه ای چیده شود که روی پای خود بایستیم.

اعرافی در ادامه ضمن گرامیداشت فرارسیدن ایام روز جهانی قدس، ابراز داشت: ان شاءالله با تدابیری که انجام می شود، شاهد شور و حضور پررنگ جهان اسلام در این روز بزرگ باشیم و امیدواریم مسئولان محترم، حضور ملت بزرگ ایران را در این روز بزرگ، تدبیر کرده و ملت بتواند مثل همیشه خود را نشان دهد و با سخنرانی رهبر معظم انقلاب نیز شاهد موجی قوی در جهان علیه استکبار و ظالمان باشیم.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها