موج
کدخبر : ۳۳۰۰۰۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-330006

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری قم خبرداد؛

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری قم از شناسایی 300 و پلمب 180 گاراژ ضایعاتی از ابتدای شیوع کرونا خبرداد.

به گزارش خبرگزاری موج قم، سید عبدالله میر ابراهیمی در جلسه کمیته مدیریت پسماند شهرستان قم که در تالار امام رضا(ع) فرمانداری قم برگزار شد، با اشاره به برخی از اقدام‌های صورت گرفته برای مقابله با شیوع کرونا در این استان، گفت: از ابتدای شیوع کرونا در قم ۳۰۰ گاراژ ضایعاتی شناسایی و ۱۸۰ مورد از این مراکز پلمب شد.

وی اظهار داشت: وجود مراکز فوق همواره یکی از معضل‌های شهر قم بوده ازاین‌رو فعالیت آن‌ها در داخل شهر و به‌ویژه در نزدیکی و مجاورت مناطق مسکونی غیرقانونی است و باید مانند دامداری‌ها و آهن‌فروشی‌ها به خارج شهر انتقال داده شوند.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری قم بابیان این‌که سود حاصل از خریدوفروش اقلام ضایعاتی منجر به پراکندگی و گسترش فعالیت این مراکز در نقاط مختلف شهر شده است، گفت: برخی از این ضایعاتی‌ها روزانه ۱۰۰ کیلوگرم پسماند خشک را جمع‌آوری و هر کیلو از آن‌ها را ۱۸ هزار ریال می‌فروشند و ماهانه درآمد قابل‌توجهی را نیز کسب می‌کنند.

وی با اشاره به تعبیه مخازن زباله در سطح شهر برای جداسازی پسماندهای تر و خشک، گفت: در دوران شیوع کرونا یکی از دغدغه‌های جدی مدیریت شهری موضوع تفکیک زباله از مبدا بود که شهروندان همراهی و مشارکت خوبی را در این زمینه انجام دادند، به‌گونه‌ای که ۹۹ درصد زباله‌های خشک جمع‌آوری‌شده متشکل از ماسک و دستکش بهداشتی بود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها