موج
کدخبر : ۳۲۹۸۸۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-329888

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم:

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: نباید در مساجدی در شهر که دارای تهویه مناسب و معیارهای لازم نیستند، مراسم شب قدر برگزار شود.

به گزارش خبرگزاری موج قم، محمدرضا قدیر در جلسه ستاد پیشگیری هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان قم که در سالن جلسات کرامت استانداری برگزار شد، با اشاره به اینکه 30 درصد ریسک انتقال کرونا در وسایل نقلیه عمومی است، اظهار کرد: در راستای کاهش ریسک انتقال کرونا باید استفاده از ماسک را در ناوگان تاکسی و در آینده در ناوگان اتوبوسرانی اجباری کنیم.

وی ادامه داد: براساس پروتکل نباید افراد مسن، دارای بیماری قلبی و زمینه‌ای و کودکان در مراسم شب قدر شرکت کنند، همچنین در این مراسم در فضای سربسته باید تنها 25 درصد ظرفیت مکان پر شود و فاصله افراد با یکدیگر حداقل یک متر باشد و افراد با ماسک و دستکش در مراسم شرکت کنند، نظارت بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی در مراسم شب قدر بر عهده امام جماعت، هیأت امنای مسجد و بسیج است.

قدیر شهر قم را در منطقه با خطر متوسط در زمینه کرونا دانست و تصریح کرد: آمارهای استان در خصوص بیماران کرونایی بستری در مراکز درمانی به صورت روزانه به مردم اطلاع رسانی می‌شود، صداقت در این زمینه، اصل برای دانشگاه علوم پزشکی قم است، طی دو سه روز اخیر مراجعات به مراکز درمانی شهر افزایش پیدا کرده است.

وی خاطرنشان کرد: 158 شهر در کشور در منطقه سفید در زمینه کرونا هستند و نباید اجازه بدهیم که شهر قم به منطقه قرمز در این زمینه برگردد، باید افراد پرخطر به مراسم شب قدر نروند و رعایت پروتکل‌ها را داشته باشند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها