موج
کدخبر : ۳۲۹۸۸۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-329885

معاون استانداری قم:

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری قم گفت: شهرداری باید مکان‌هایی برای استقرار فروشندگان بازار روزها به صورت ثابت تهیه کند تا زیرساخت‌هایی در این مکان‌ها ایجاد شود و این افراد را شناسنامه دار کنیم تا بتوانیم که نظارت لازم را بر آن‌ها داشته باشیم.

به گزارش خبرگزاری موج قم، محسن بهشتی در جلسه ستاد پیشگیری هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان قم که در سالن جلسات کرامت استانداری برگزار شد، وضعیت بازار روزها در استان را مدنظر قرار داد و اظهار داشت: تعداد کل فعالین بازار روزها در استان قم هزار و 200 نفر است که به تعداد همه آن‌ها بسته غذایی تهیه شده و در اختیارشان قرار می‌گیرد.

وی ادامه داد: بازار روزها جزو مشاغل پرخطر است که به دنبال تهیه پروتکل بهداشتی در این زمینه و ارسال آن به ستاد ملی کرونا هستیم تا این پروتکل‌ها در ستاد مورد تائید قرار بگیرد.

بهشتی امکان سنجی برای ثابت شدن بازار روزها در شهر قم را وظیفه شهرداری دانست و تصریح کرد: بازار روزها یک واقعیت در جامعه هستند و در صورت ثابت شدن این بازار روزها، امکان نظارت بهداشتی بر آن‌ها خواهد بود.

وی ادامه داد: بازار روزها به صورت ذاتی گردشی هستند، اما ایجاد زیرساخت‌ها و تثبیت افراد فعال در این بازار روزها به نفع شهر قم است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری قم خاطرنشان کرد: اقلام بهداشتی برای ناوگان تاکسیرانی در استان تهیه شده است و رانندگان تاکسی در قم را ملزم کردیم که از ماسک و دستکش استفاده کنند، البته متاسفانه استفاده از اقلام بهداشتی توسط مردم در سطح شهر رو به کاهش است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها