موج
کدخبر : ۳۲۹۴۶۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-329464

استاندار قم:

استاندار قم به رفع موانع قانونی برای احداث صنایع در کنار معادن اشاره و گفت: در چنین شرایطی هیچ گونه مانعی در استان در این خصوص وجود ندارد و حتی در حال حاضر واحدهای کشاورزی هم می‌توانند در کنار مزرعه‌شان فرآوری داشته باشند.

به گزارش خبرگزاری موج قم، بهرام سرمست  درجلسه شورای معادن، اولویت مدیریت استان در توسعه همه جانبه قم را مدنظر قرارداد و اظهار داشت: بستر جهش تولید در حوزه معادن باید در کنار توجه به مسائل زیست محیطی مورد توجه قرار بگیرد.

وی با بیان مسائل پیرامون راه دسترسی به دریاچه نمک، اضافه کرد: نمایندگان مجلس در این زمینه پیگیری های لازم را صورت دهند تا بتوانیم در مورد فراخوان بهره برداری از دریاچه در سطح کشور، بهترین استفاده را از منابع این دریاچه برای استان رقم زنیم.

سرمست برنامه ریزی مدیران مربوطه درحوزه معادن را مورد توجه قرار داد و گفت: توسعه، تکمیل و اکتشافات معادن در استان ظرفیت مناسبی برای جذب سرمایه‌گذار ایجاد می‌کند و در این راستا لازم است تا اداره کل منابع طبیعی، انعطاف بیشتری داشته باشد و با وسعت نظر و بر اساس اقتضائات استان و در چاچوب قانون برای اکتشاف این معادن مجوز داده شود.

وی با بیان لزوم حمایت و بهره مندی از ظرفیت پیمانکاران داخلی در اجرای پروژه های عمرانی، گفت: در اجرای پروژه کمربندی سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و سایر پروژه های مهم استان، یکی از شروط واگذاری پروژه ها استفاده از ظرفیت های داخلی استان در اجرای این پروژ ها باشد.

استاندار قم همچنین به تشکیل اورژانس سرمایه گذاری و تولید در سطح کشور و با محوریت استانداران اشاره و اظهار کرد: در صورت بروز مشکل در جذب سرمایه گذاری های بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان در استان، هر یک از استانداران این امکان را دارد تا موضوع را در سطح ملی مطرح کند تا راهکار مقتضی در این زمینه اتخاذ شود.

وی در پایان خاطر نشان کرد: برخی محدودیت هاکه  برای ایجاد صنایع د استان که در شعاع ۱۲۰ کیلومتری تهران وجود داشت با پیگیری های صورت گرفته با تقاضای رفع محدودیت از سوی مدیریت استان موافقت شده و سرمایه گذاران می توانند در جوار معادن  نسبت به احداث صنایع معدنی اقدام نمایند. 

 

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها