موج
کدخبر : ۳۲۸۸۳۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-328834

مدیر کل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری در قم:

مدیر کل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری در قم گفت: رسانه‌ها، نقش مهمی در معرفی ظرفیت‌های سرمایه‌گذاری و جذب سرمایه‌گذار در قم دارند.

سید رضا علیزاده طباطبایی در گفت‌وگو با خبرگزاری موج از قم، با اشاره به اهمیت جذب سرمایه‌گذار و اتمام طرح‌های اقتصادی در مسیر تحقق جهش تولید عنوان کرد: استان قم، ظرفیت‌های بسیار بالنده‌ای از نظر تولید، و صنعت و اشتغال دارد و استانی مهم برای حضور سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی است.

مدیر کل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری در قم افزود: با توجه به نزدیک بودن به پایتخت و وجود امکانات و منابع اقتصادی و برخورداری از امتیازات ارزشمند در تولید و صادرات و قرار گرفتن در محورهای مواصلاتی 17 استان، فرصت‌های سرمایه‌گذاری مهمی در قم وجود دارد.

وی تصریح کرد: مهم‌ترین ظرفیت‌های قم به لحاظ اقتصادی، منطقه اقتصادی سلفچگان و نواحی و شهرک های صنعتی با پتانسیل های بالای تولید و کارآفرینی و زیرساختهای مناسب است و این‌ فرصت‌های خوبی برای حضور سرمایه‌گذاران به شمار می‌رود.

علیزاده طباطبایی خاطرنشان کرد: باید تلاش کرد تا سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی با این فرصت‌های سرمایه‌گذاری آشنا شوند، در این میان رسانه‌ها، نقش مهمی در معرفی ظرفیت‌های سرمایه‌گذاری و جذب سرمایه‌گذار در قم دارند.

وی گفت: به دلیل اینکه رسانه‌ها دارای نفوذ زیادی در جامعه‌اند و با توجه به گستردگی فضای مجازی می‌توان بسترهای خوبی را برای معرفی فرصت‌ها به وجود آورد و نمای خوبی از سرمایه گذاری در قم را به سرمایه‌گذاران نشان دهیم.

مدیر کل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری در قم بیان کرد: با تلاش استاندار و معاونت اقتصادی، یک سری فرصت های سرمایه‌گذاری در قم ایجاد و مجوزهای بی نامی صادر شده است که سرمایه‌گذار باید اهلیت و توان خود را برای سرمایه‌گذاری ثابت کند و اعتبارسنجی انجام شود تا این مجوزها به نام سرمایه‌گذاران صادر گردد.

وی اظهار داشت: در ستاد تسیهل و رفع موانع تولید در قم نیز تلاش‌های شد تا موانع تولید به طور جدی برداشته شود و سرمایه‌گذاران در شرایط بهتری اقدام به سرمایه گذاری کنند.

علیزاده طباطبایی تصریح کرد: رسانه‌ها و مدیران اجرایی می‌توانند سهم مهمی در جذب سرمایه‌گذار داشته باشند و جاذبه‌ها به خوبی معرفی و موانع نیز برداشته شود، به ویژه اینکه با تدابیر لازم فرآیند سرمایه‌گذاری در قم کوتاه و بروکراسی‌ها تا حد زیادی رفع شده است.

وی افزود: در سال جهش تولید برآن هستیم تا با اقدامات اساسی و راهبردی بتوانیم، بخش زیادی از سرمایه‌گذاری را به سمت و سوی تولید سوق دهیم، همچنین برای اتمام پروژه‌های نیمه تمام و رونق کسب و کارهای اقتصادی و اشتغال زایی و احیای واحدهای تولید و صنعتی راکد نیز برای حضور سرمایه‌گذاران، فرصت های مناسبی را فراهم کنیم.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها