موج
کدخبر : ۳۲۶۵۶۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-326569

معاون استاندار قم تاکید کرد؛

استاندار قم گفت: لازم است به‌منظور جمع‌آوری معتادین متجاهر، تمهیدات لازم با همکاری دستگاه‌های متولی جهت تامین مکان مناسب جهت نگهداری، غربالگری و شناسایی بیماران مشکوک به کووید ۱۹، تامین تجهیزات و نیروی متخصص تشخیص و درمان بیماران هماهنگی‌های لازم صورت پذیرد.

به گزارش خبرگزاری موج قم، بهرام سرمست در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر در سالن جلسات امام جواد(ع) استانداری قم، با تاکید بر توجه و تداوم برنامه استان در حوزه مبارزه با مواد مخدر، اظهار کرد: طرح جمع‌آوری، غربالگری، شناسایی و درمان معتادین متجاهر نسبت به بیماری کرونا باید به‌صورت جدی در سطح استان دنبال شود.

وی بیان داشت: استان قم در ایام شیوع بیماری کرونا ضمن اجرای طرح‌های مقابله با شیوع این بیماری، دستورالعمل‌های مبارزه با مواد مخدر را نیز دنبال نموده است.

استاندار قم اضافه کرد: در ایام شیوع بیماری کرونا، باید در کنار تکالیف سازمانی، نسبت به اجرای دستورالعمل‌ها و پروتکل‌های وزارت بهداشت پیرامون غربالگری و شناسایی معتادین مبتلا به کرونا اقدام تا از شیوع بیماری کرونا از این قشر، به‌طور جد پیشگیری شود.

سرمست همچنین بر ضرورت اهتمام و مراقبت‌های لازم پیرامون افراد جمع‌آوری‌شده در مراکز نگهداری از معتادین متجاهر تاکید کرد.

وی ادامه داد: ضمن اجرای مراحل غربالگری، تشخیص و درمان افراد مبتلا به کرونا، در صورت لزوم مدت نگهداری افراد معتاد در مراکز نگهداری تمدید شود تا مخاطرات احتمالی از سوی این افراد کاهش یابد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها