موج
کدخبر : ۳۲۴۴۸۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-324486

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم:

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم گفت: در سال گذشته با توجه به برنامه‌ریزی‌های راهبردی، بیش از 90 درصد از هدف‌گذاری‌های قرآنی، فرهنگی و رسانه‌ای در قم تحقق یافت.

سیدموسی حسینی کاشانی در گفتگو با خبرگزاری موج از قم، با اشاره به موفقیت‌های اداره‌کل در سال 98 اظهار کرد: استان قم دارای ظرفیت‌های فراوانی در حوزه‌های مختلف همچون عرصه‌های قرآنی، چاپ و نشر، هنرهای نمایشی، هنرهای تجسمی و شعر و ...است و تلاش شد با توجه به چنین ظرفیت‌های مهمی به برنامه‌ریزی بپردازیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم افزود: در این مدت 40 ماه که در خدمت مجموعه بوده‌ایم بر مبنای برنامه ریزی، مهم‌ترین هدف را ارتقای شاخص‌های فرهنگی و هنری براساس ارزش‌های اسلامی، دینی و اخلاقی که قابلیت ارزیابی نیز داشته باشد تعیین کرده‌ایم و بیش از 90 درصد نیز به این شاخص‌ها رسیده‌ایم.

وی تصریح کرد: این شاخص‌ها در حوزه‌های زیرساختی و هم نرم افزاری تعریف شده است و در برنامه‌هایی که ویژگی‌های نرم افزاری و یا زیرساختی داشته است به وعده هایی که داده‌ایم، تا حد زیادی جامه عمل پوشانده‌ایم.

حسینی کاشانی با اشاره به برخی از این موفقیت‌ها خاطرنشان کرد: برای نمونه پیرامون تعداد صندلی‌های سینما قول داده بودیم که افزایش یابد که در سال 98 این تعداد به دو برابر رسید و امسال نیز قول افزایش سه برابری صندلی‌های سینما را تا پایان سال 99 به شهروندان می‌دهیم.

وی بیان کرد: در بحث جایگاه، این اداره کل از درجه 3 به درجه 2 ارتقا یافته است و در زمینه عمرانی و فرهنگی نیز، برنامه‌هایی عملیاتی شد و برای سال جدید درصدد جذب اعتبارات لازم برای تحقق پروژه‌های عمرانی و فرهنگی هستیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم گفت: امسال جهش خوبی برای بودجه‌های عمرانی خواهیم داشت چرا که در سال قبل برخی از این پروژه‌ها به خوبی پیگیری شد و امیدواریم در سال جاری بتوانیم آن را ادامه دهیم.

وی افزود: در سال گذشته با توجه به برنامه‌ریزی‌های راهبردی، بیش از 90 درصد از هدف‌گذاری‌های قرآنی، فرهنگی و رسانه‌ای در قم تحقق یافت و امسال نیز بنا داریم این این شاخص‌ها را به طور کامل محقق سازیم.

حسینی کاشانی تصریح کرد: در سال 99 برنامه‌های مختلفی را پیش‌بینی کرده‌ایم تا حرکت رو به رشدی را ترسیم کنیم و برنامه‌های فرهنگی و قرآنی و رسانه‌ای را تداوم بخشیم.

وی اظهار داشت: یکی از هدف‌گذاری‌های مهم در جهت حمایت از هنرمندان، تقویت تاتر قم است که مجموعه تاتر و نمایش قم توانست در سال قبل کاندیدای بهترین آثار در جشنواره فجر باشد و در سال جاری توقع داریم با افزایش ظرفیت‌ها، از جمله برگزیدگان این جشنواره باشیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم بیان کرد: در زمینه هنرهای نمایشی نیز، ظرفیت‌های بالنده‌ای در قم وجود دارد و ما برآنیم با استفاده از ظرفیت‌های مهم فرهنگی و هنری به فرهنگ‌سازی در بخش‌های مختلف بپردازیم که یکی از ظرفیت‌های مهم آن، تاتر است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها