موج
کدخبر : ۳۲۱۲۷۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-321276

در راستای مقابله با کرونا صادر شد؛

آیت الله نوری همدانی از مراجع تقلید اجازه استفاده از یک سوم سهم امام برای مقابله با ویروس کرونا را با صدور پیامی صادر کرد.

به گزارش خبرگزاری موج قم، متن پیام به شرح زیر است:

مرجع عالیقدر حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی دامت برکاته ضمن دعا برای شفای همه بیماران بیان موکد مبنی بر عمل به دستورات پزشکی و رعایت آنچه را که مسئولان برای رعایت بهداشت داشته‌اند و همچنین توصیه به تلاوت قرآن کریم و خواندن ادعیه و توسل به پیامبر اکرم(ص) و حضرات معصومین (ع)، خاصه وجود مقدس حضرت ولی عصر عجل الله تعالی، اجازه فرمودند نصف از سهم مبارک امام علیه السلام برای درمان و جلوگیری و رسیدگی به خانواده‌های مبتلا به بیماری کرونا و درگذشتگان آن در صورت نیاز مصرف گردد.

همچنین این مرجع تقلید در پاسخ به سئوالی درخصوص تدفین و غسل اموات این بیماران بیان کرد: تاحد ممکن باید غسل و کفن صورت گیرد و حتماً نماز خوانده شود.

آیت الله ناصر مکارم شیرازی از مراجع تقلید نیز با صدور پیامی در این خصوص بیان کرد: خیرین مجاز هستند از یک سوم سهم مبارک امام(ع) برای کمک به نجات بیماران و خانواده های کسانی که عزیزانشان را در اثر این بیماری از دست داده اند، استفاده کنند.

وی خاطرنشان کرد: لازم است موازین شرعی درانجام غسل، کفن، نماز و دفن مرحومین تا آنجا که امکان دارد، صورت گیرد و تنها در مواردی که ضرورت اقتضا می کند، تغییراتی پیدا کند.

وی ادامه داد: حفظ نفس از دیدگاه اسلام واجب است و همگان موظف‌اند ضمن رعایت اصول سلامت و بهداشت از وجود خویش مراقبت کنند، از این رو اگر متولیان و کادر پزشکی کشور که اهل خبره هستند اموری را دراین جهت لازم بدانند باید به آنان اعتماد نموده، آن دستورات را رعایت کرد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها