موج
کدخبر : ۳۲۱۱۳۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-321134

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) قم:

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) قم گفت: در 11 ماه سال جاری مشارکت مردم و خیرین قم در صدقات و اکرام، 50 درصد نسبت به مدت مشابه سال 97 رشد داشته است.

به گزارش خبرگزاری موج قم، اکبر میرشکار عصر امروز در نشست خبری مجازی با گرامیداشت 14 اسفند سالروز تاسیس کمیته امداد و آغاز هفته احسان و نیکوکاری عنوان کرد: مردم قم همیشه در همه صحنه‌های مختلف پیشگام هستند و حضوری پررنگ دارند و ما امیدواریم با رفع دغدغه‌های مربوط به کرونا، شاهد شادی و حضور بیشتر مردم در کمک‌رسانی به نیازمندان باشیم.

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) قم افزود: مردم قم، مشارکت فراوانی در طول 11 ماه در حمایت از نیازمندان داشتند که جای تقدیر دارد، آنها، کمیته امداد را به عنوان نهادی انقلابی و مردمی و به عنوان امانت دار پذیرفته‌اند و امانت‌های خود را به کمیته امداد واگذار می‌کنند.

وی تصریح کرد: ما نیز تلاش کردیم، امانت دار خوبی باشیم و کمک‌های مردم شریف را بدون هیچ گونه معطلی به دست نیازمندان واقعی برسانیم.

میرشکار اظهار کرد: در حال حاضر 21 هزار خانواه علاوه بر خدمات معیشتی، از این نهاد،حقوق و مستمری در هر ماه دریافت می‌کنند که از محل اعتبارات دولتی است، در سول 11 ماه سال جاری، مبلغ 52 میلیارد تومان مستمری به نیازمندان پرداخت شده است.

وی بیان کرد:همچنین 840 سالمند تحت پوشش خدمات هستند که عمدتا زخم بستر دارند و اغلب با توجه به اینکه ساکن روستا هستند از خدمات پرستار استفاده می‌کنند و به صورت ماهیانه هزینه ایزولایف را به آنها پرداخت می کنیم و علاوه بر خدمات پرستاری،100 میلیون تومان هزینه جانبی به آنها پرداخت شده است.

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) قم خاطرنشان کرد: در قم، حدود1000 نفر فرزند زیر 6 سال نیز تحت پوشش ما هستند که طبق نظر کارشناسان وزارت بهداشت براساس سوء تغذیه شناسایی شدند و کمبود وزن دارند و ماهیانه 100 هزار تومان کمک هزینه تغذیه به آنها پرداخت می‌شود.

وی در مورد خدمات درمانی گفت: 25 هزار نفر از مددجویان دارای دفترچه بیمه سلامت هستند که با هزینه امداد تامین می‌شود و برای هزینه تکمیلی درمان آنها نیز در این مدت بیش از 3 میلیارد تومان پرداخت شده است.

میرشکار افزود: همچنین 1300 نفر از خدمات کمک هزینه ازدواج به مبلغ 6 تا 12 میلیون تومان نقدی یا کالا استفاده می‌کنند.

وی تصریح کرد: در حوزه مسکن به دلیل افزایش قیمت و پایین آمدن قدرت خرید به سمت پرداخت ودیعه رفته‌ایم و 700 نفر از ودیعه مسکن استفاده می‌کنند و 1600 نفر به صورت ماهیانه از کمک هزینه اجاره 100 تا 300 هزار تومان به صورت ماهیانه بهره‌مند می‌شوند.

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) قم بیان کرد: در این مدت 4 هزار و 500 نفر از وام قرض‌الحسنه از 5 تا 10 میلیون تومان بهره مند شدند تا بتوانند بخشی از مشکلات اقتصادی خود را رفع کنند.

وی اظهار کرد: در این مدت 48 هزار نفر به طور موردی از خدمات این نهاد استفاده کرده‌اند مه در مجموع 13 میلیارد و 200 میلیون تومان کمک‌های موردی پرداخت شده است، در حوزه مشاوره و برنامه‌های فرهنگی و آموزشی نیز خدماتی ارائه شد.

میرشکار عنوان کرد: در ایجاد اشتغال نیز اقداماتی انجام شد و 52 میلیارد تومان وام اشتغال به مددجویان پرداخت شده است، در این راستا به 1700 نفر مستعد اشتغال، وام پرداخت شد که بخشی از آنها مددجو بودند و تعدادی نیز مراجعه کننده مردمی بودند که اگر این وام را دریافت نمی‌کردند باید مددجو می‌شدند.

وی افزود:در سال جاری برآنیم این تعداد افراد را به 2 هزار نفر برسانیم، تاکنون 615 نفر با وام اشتغال و ایجاد کسب و کار به توان مالی رسیده‌اند و از چرخه خدمات کمیته امداد خارج شده‌اند.

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) بیان کرد: در این 11 ماه کالاهایی به صورت جهیزیه به خانواده‌ها تقدیم و 16 هزار کیلو گوشت و پوشاک و کفش از جمله کمک های مردمی نیز به نیازمندان اهدا شد.

وی در ادامه تصریح کرد: با آورده مددجویان 14 واحد مسکونی خردیداری و 800 واحد نیز در دست تعمیر قرار گرفت.

میرشکار خاطرنشان کرد: مردم قم امسال 54 میلیارد تومان کمک کردند که در 11 ماه سال جاری مشارکت مردم و خیرین قم در صدقات و اکرام، 50 درصد نسبت به مدت مشابه سال 97 رشد داشته است.

وی بیان کرد: نیکوکاران و خیرین توجه داشته باشند، بیماری کرونا دغدغه‌ای بزرگ است که همه باید برای مقابله با این بیماری، نکاتی را رعایت کنیم، در این مقطع نیازمندان سختی بیشتری می‌کشند و احساس نیاز بیشتری دارند و حتی افرادی هستند که هزینه تامین ماسک و ضدعفونی‌کننده را نیز ندارند.

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) عنوان کرد: مراجعات به کمبته امداد در این ایام زیاد شده است و سفره و یخچال بسیاری از افراد خالی است.

وی گفت:در سالهای قبل جشن نیکوکاری برگزار می‌شد و مدارس فعال بود و از طریق مدارس، کمک‌های زیادی جذب می‌شد، از طرفی کسب و کار واحدهای صنفی و خیرین رونق داشت و پایگاه‌های مختلفی در سطح شهر می‌زدیم، اما بنا به دلایلی امسال این اقدامات امکان‌پذیر نیست.

میرشکار افزود: خانواده‌های بسیاری در این شرایط معیشتی به ما مراجعه می‌کنند و ما شرمنده بسیاری از نیازمندان هستیم، اگر خیرین و مردم قم مشارکت‌های خود را دریغ نکنند، این کمک‌ها در کوتاه‌ترین زمان و به صورت نقدی در اختیار خانواده ها قرار می‌گیرد.

وی اظهار کرد: مردم قم می‌توانند از طریق غیرمستقیم این کمک‌ها را واریز کنند و با کمترین مبلغ ما را در حمایت از نیازمندان یاری کنند، در این شرایط خانواده‌ها با مشکلات مالی مواجه شده‌اند و دسترسی به مایحتاج زندگی ندارند در حالی که برای مقابله با کرونا باید سیستم بدنی قوی داشته باشند.

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) گفت: در جشن نیکوکاری به شکرانه سلامتی خودمان از طریق اینترنت و مبایل و با روش‌های *8877*0250# و یا شماره کارت 6037997900001125 و ارسال پیامک خالی به شماره 8877 می‌توانیم مشارکت مهمی در کمک به نیازمندان داشته باشیم.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها